امروز یکشنبه، ۱۶ بهمن ۱۴۰۱

احتمال تصویب طرح مالیات بر عایدی سرمایه در قانون بودجه یا برنامه هفتم

رئیس فراکسیون کارگری مجلس با بیان اینکه الزامی وجود ندارد تا مسئله مهمی مانند مالیات بر عایدی سرمایه در قالب طرح جداگانه تصویب شود، گفت: کمیسیون اقتصادی مجلس می‌تواند از دولت بخواهد برای تصویب زودتر این موضوع را در لایحه بودجه قرار دهد.

به گزارش فراسو به نقل از سازمان بورس و اوراق بهادار، «علی بابایی کارنامی» درباره تعیین تکلیف طرح مالیات بر عایدی سرمایه اعلام کرد: هرچند مجلس شورای اسلامی این روزها درگیر برنامه هفتم توسعه و تصویب لایحه بودجه ۱۴۰۲ است، اما تصویب چنین طرح‌های مهمی منافاتی با برنامه‌های مجلس ندارد و طرح مالیات بر عایدی سرمایه جز اولویت‌های مجلس یازدهم است.

وی با بیان اینکه الزامی وجود ندارد که مسئله مهمی مانند مالیات بر عایدی سرمایه در قالب طرح جداگانه تصویب شود، گفت: کمیسیون اقتصادی مجلس می‌تواند با همکاری کمیسیون برنامه و بودجه طرح مالیات بر عایدی سرمایه را در برنامه هفتم توسعه بگنجانند یا از دولت بخواهند که این موضوع را در لایحه بودجه قرار دهد تا در خلال برنامه هفتم یا لایحه بودجه ۱۴۰۲ در مجلس به تصویب برسد.

بابایی کارنامی گفت: گنجاندن مالیات بر عایدی سرمایه در برنامه هفتم به تصمیم کمیسیون‌های تخصصی و تصویب طرح مذکور در خلال لایحه بودجه ۱۴۰۲، به همکاری دولت بستگی دارد.

این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس یازدهم با استناد به آیین‌نامه داخلی مجلس افزود: گاهی اوقات از نظر زمانی ناچار به تصویب لوایح مهمی مانند لایحه بودجه می‌شویم. در هر صورت، طرح مالیات بر عایدی سرمایه جز اولویت‌های این مجلس است و بنده قول می‌دهم که اگر این طرح در خلال برنامه هفتم یا لایحه بودجه ۱۴۰۲ تصویب نشد، تا پایان یازدهمین دوره مجلس به تصویب برسد.

لینک کوتاه خبر: https://farasoonews.ir/8KNZ4Z