امروز سه شنبه، ۵ مهر ۱۴۰۱

زاهدی وفا از چهره‌های اقتصادی و مشرف به حوزه تعاون و اشتغال

محمدهادی زاهدی وفا که به‌ عنوان گزینه پیشنهادی دولت برای تصدی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به مجلس شورای اسلامی معرفی شده از چهره‌های اقتصادی و مشرف به حوزه تعاون و اشتغال است.

به گزارش فراسو،  وی معاون امور اقتصادی وزارت امور اقتصادی و دارایی در دولت نهم بوده و در شوراهای عالی تصمیم‌گیری اقتصاد کشور عضویت داشته است.

وزیر پیشنهادی برای وزارت کار به فضای اقتصادی کشور آشنایی دارد و به لحاظ تخصص و اشراف در حوزه‌های دانش‌بنیان می‌تواند باتوجه‌به شعار سال و حوزه‌های مختلف برای اشتغال‌زایی و تولید در صنایع و شرکت‌های دانش‌بنیان می‌تواند اقدامات خوبی انجام دهد.

بر همین اساس زاهدی وفا می‌تواند راهبری خوبی در وزارت کار داشته باشد و باتوجه‌به گستردگی حیطه فعالیت باید از معاونان و مشاوران در حوزه تعاون و اشتغال استفاده کنند و برنامه‌های معاونت‌ها را راهبری و رویکردها را بررسی کند.

بر پایه این گزارش، زاهدی وفا باتوجه‌ به شناخت با وزیر قبلی تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ساختارهای قبلی این وزارتخانه تغییر جدی ایجاد نخواهد کرد و ثبات در این وزارتخانه برقرار خواهد بود.

محمدهادی زاهدی وفا اقتصاددان ۵۹ساله، دارای دکترای اقتصاد از دانشگاه اتاوا در کانادا است. وی در سال‌های گذشته عضو هیات مدیره شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی (شستا)، رئیس هیات مدیره هلدینگ صنایع نوین، رییس هیات مدیره رایتل و عضو شورای‌عالی الگوی اسلامی – ایرانی پیشرفت نیز بوده است.

در سوابق مدیریتی زاهدی وفا، معاون امور اقتصادی وزارت امور اقتصادی و دارایی در دولت نهم، نماینده وزارت اقتصاد در شوراها و کمیسیون‌های تخصصی شورای‌عالی تحقیقات و فن آوری (عتف)، شورای اقتصاد، کمیسیون اقتصادی دولت، شورای پول و اعتبار و شورای‌عالی انرژی دیده می‌شود.

زاهدی وفا همچنین سابقه عضویت در کارگروه ویژه نفت، شورای‌عالی توسعه صادرات غیرنفتی، ستاد تنظیم بازار، ستاد تدابیر ویژه اقتصادی شورای‌عالی امنیت ملی، کارگروه طرح تحول اقتصادی، شورای‌عالی تدوین برنامه پنجم، شورای‌عالی رفاه و تأمین اجتماعی، شورای آمایش سرزمین، شورای‌عالی آمار، کمیته ملی اهداف توسعه هزاره و کارگروه تدوین ضوابط حمایت از صادرات غیرنفتی را در کارنامه خود دارد و اینک با معرفی رئیس‌جمهور به‌عنوان گزینه پیشنهادی وزارت کار به مجلس معرفی شده است.

««««نمایش فیلم معرفی»»»»

لینک کوتاه خبر: https://farasoonews.ir/aXUvXN