امروز دوشنبه، ۲۴ مرداد ۱۴۰۱

کاهش آبگرفتگی‌ها در پایتخت نسبت به سال گذشته

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به بارش‌های اخیر در شهر تهران گفت: علی‌رغم اینکه این بارش‌ها را داشتیم، اما مشکلات و آبگرفتگی‌ها نسبت به بارندگی‌های قبلی کمتر بود؛ به طوری که در سال گذشته در تهران به محض بارندگی با مشکلات عدیده‌ای مواجه می‌شدیم.

به گزارش فراسو؛ مهدی چمران صبح امروز در حاشیه برگزاری هشتاد و دومین جلسه شورای شهر تهران، درخصوص بارندگی‌ها و سیلاب‌های اخیر در سطح کشور و شهر تهران اظهار کرد: این موضوع را در منطقه، کشور و تهران شاهد بوده‌ایم و متاسفانه در پی این حادثه تعدادی از هموطنانمان را از دست داده‌ایم.

وی اظهار امیدواری کرد با تلاش، تدبیر و برنامه‌ریزی مسئولان از این بارش‌ها و بارندگی‌ها به نحو مطلوب استفاده شود، به طوری که به جای تهدید می‌توان آن را تبدیل به فرصت کرد.

رئیس شورای شهر تهران ادامه داد:‌ موضوع آبخیزداری مسئله بسیار مهمی است و ما می‌توانیم از این بارش‌ها و آب‌های روان در سطح کشور و شهرها به نحو مطلوب استفاده کنیم و به جای آنکه سیلاب تخریب داشته باشد می‌توان سدها را پر کرد.

چمران همچنین به سیل در منطقه امامزاده داوود(ع) اشاره کرد و گفت: در این زمینه نیز چون شهرداری تهران به دلیل موقعیت جغرافیایی امامزاده داوود(ع) هیچ وظیفه‌ای را نداشته است اما از همان ابتدا حضور موثری را در این منطقه داشته است و شهردار تهران به همراه معاونین خود در آن منطقه حاضر شدند.

وی همچنین به حضور یک هزار نفر از نیروهای شهرداری تهران در محل سیل امامزاده داوود(ع) اشاره کرد و گفت: از این تعداد ۵۰۰ نفر نیروهای خدمات شهری و ۵۰۰ نفر نیروهای سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران بودند و در حال حاضر نیز در محل حاضر هستند.

رئیس شورای شهر تهران همچنین به بارش روز گذشته در شهر تهران اشاره کرد و گفت: علی‌رغم اینکه این بارش را داشتیم اما مشکلات و آبگرفتگی‌ها نسبت به بارندگی‌های قبلی کمتر بود به طوری که در سال گذشته در تهران به محض بارندگی با مشکلات عدیده‌ای مواجه می‌شدیم.

وی همچنین به اقدامات انجام شده از سوی شهرداری تهران جهت لایروبی مسیل‌ها و رودخانه‌ها در تهران اشاره کرد و گفت: با هشدارهایی که از قبل داده شده بود تمام مسیل‌ها و رودخانه‌ها از سوی شهرداری تهران لایروبی شده‌اند.

لینک کوتاه خبر: https://farasoonews.ir/ploxK9