امروز سه شنبه، ۲۸ دی ۱۴۰۰

وزیر صمت: به ظرفیت خوبی در تولید و اکتشاف آلومینیوم دست یافتیم

وزیر صمت با بیان اینکه در برخی از صنایع مثل فولاد به این پایداری رسیدیم، گفت: به ظرفیت خوبی در حوزه تولید و اکتشاف آلومینیوم دست یافتیم.

به گزارش فراسو، سیدرضا فاطمی امین در مراسم جشن دستیابی به ظرفیت ۳۰۰ هزار تن آلومینیوم جنوب، اظهار داشت: در برهه‌ای از زمان هستیم که باید بر یکپارچگی صنعت و معدن تمرکز داشته باشیم و امروز دغدغه پایداری و تکمیل این صنعت را دارم.

همه انرژی باید در صنایع پایین دست و بالادست متمرکز شود

وی با بیان اینکه در برخی از صنایع مثل فولاد به این پایداری رسیدیم، گفت: باید در صنعت آلومینیوم نیز به همین مرحله برسیم بنابراین همه انرژی باید بر صنایع پایین دست و بالادست متمرکز شود.

آمادگی برای حمایت و تمرکز صنایع در وزرات صمت وجود دارد

وزیر صمت با بیان اینکه این آمادگی برای حمایت و تمرکز صنایع در وزرات صمت وجود دارد، افزود: باید یک جریان مطمئن در تامین مواد اولیه ایجاد کنیم و فعالان این صنعت بر یکپارچگی و پایداری تمرکز کنند و در وزارت خانه نیز این آمادگی وجود دارد که حمایت کند.

وزیر صنعت معدن و تجارت گفت: تمامی صنایع کشور از جمله آلومینیوم باید به روز‌ترین صنایع بوده و محصولاتی در بازار‌های داخلی و خارجی عرضه کنند که بهترین کیفیت را داشته باشد.

فاطمی امین همچنین بیان کرد: در مسیری قرار گرفته‌ایم که باید شکوفایی صنعت را شاهد باشیم.

به ظرفیت خوبی در تولید و اکتشاف آلومینیوم دست یافتیم

وی افزود: ایران به ظرفیت خوبی در حوزه تولید و اکتشاف آلومینیوم دست‌یافته است و ایران باید به سمتی حرکت کند که بتوان علاوه بر صنایع پایین دستی بر سایر معادن نیز سرمایه گذاری کنند.

فاطمی امین ادامه داد: ایجاد جریان مطمئن در تأمین منابع اولیه می‌توان آینده آلومینیوم را تضمین نمود، اما نیاز است که تجمع سرمایه گذاری در کشور صورت بگیرد.

عرضه با کیفیت‌ترین محصولات توسط صنایع داخلی

وزیر صمت خاطرنشان کرد: تمامی صنایع از جمله صنایع تولید آلومینیوم باید با بهترین کیفیت در ابتدا در بازار‌های داخلی عرضه شده و سپس نسبت به عرضه در بازار‌های جهانی اقدام شود.

لینک کوتاه خبر: https://farasoonews.ir/TU84gw