امروز سه شنبه، ۵ تیر ۱۴۰۳

کاهش دما در نواحی مرکزی و سواحل شمالی

یک کارشناس سازمان هواشناسی به بررسی وضعیت جوی چند روز آینده کشور پرداخت.

به گزارش فراسو، کبری رفیعی کارشناس هواشناسی، درباره آخرین وضعیت آب و هوایی در کشور گفت: در پی ادامه بارش‌ها در کشور در نیمه شرقی خوزستان، نیمه شمالی فارس، استان های بوشهر ،شمال کرمان، خراسان رضوی و شمالی بارش های پراکنده را شاهد خواهیم بود.

وی ادامه داد:همچنین امروز بارش‌ها در استان‌های اصفهان، آذربایجان‌های شرقی و غربی، کردستان البرز و تهران به شکل برف و باران و همچنین وزش باد شدید موقتی و در برخی از مناطق به همراه با رعد و برق خواهد بود.

رفیعی گفت: شدت بارش امروز تا اواسط روز مربوط به شرق خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، غرب و شمال استان فارس که از اواسط امروز بارش‌ها در این مناطق کاهشی خواهد شد و فعالیت این سامانه بارشی به مناطق شرق و شمال شرقی کشور کشیده خواهد شد.

وی گفت: از روز چهارشنبه تا شنبه نیز با نفوذ جریان‌های سرد کاهش محسوس دما در نیمه شمالی کشور و همچنین سبب شدت بارش‌ها در استان‌های ساحلی خزر خواهد شد.

این کارشناس هواشناسی گفت: از روز شنبه با ورود سامانه بارشی علاوه بر شمال غرب و سواحل شمالی، جنوب غرب، مرکز و استان‌های واقع در دامنه جنوبی البرز مرکزی بارش باران را خواهند داشت.

وی افزود: از روز یکشنبه نیز مجددا این سامانه به شمال شرق کشور کشیده خواهد شد و سبب بارش خواهد شد.

وی گفت: امروز هم در شمال غرب کشور و استان‌های ساحلی خزر وزش باد شدید رخ خواهد دهد.

وی ادامه داد: آب‌های خلیج فارس از روز پنجشنبه و دریای خزر از روز چهارشنبه تا شنبه مواج و متلاطم خواهند بود.

رفیعی در پایان گفت: هوای تهران امروز نیمه ابری و به تدریج با کاهش ابر بارش‌ها قطع خواهد شد، حداکثر دما در تهران ۱۲ درجه بالایی صفر خواهد بود.

لینک کوتاه خبر: https://farasoonews.ir/qoHq8h