امروز سه شنبه، ۲۸ دی ۱۴۰۰

قالیباف: ایران ظرفیت بسیاری برای برخورداری از یک اقتصاد قوی دارد

رییس مجلس شورای اسلامی گفت: ما در سروسامان دادن به مسائل اقتصادی دچار مشکلات و ضعف‌ هایی بوده و کارنامه قابل قبولی نداریم و حال آنکه کشور ما ظرفیت بسیاری برای برخورداری از یک اقتصاد آبرومند و قوی دارد و مسوولان باید در این مسیر تلاش بیشتری داشته باشند.

به گزارش فراسو، محمدباقر قالیباف روز پنجشنبه در آیین هشتاد و چهارمین سالگرد شهادت آیت الله سیدحسن مدرس در اجتماع مردم کاشمر در جوار زیارتگاه این شهید افزود: وجود این ضعف ها و مشکلات در حوزه اقتصادی به دلیل نبود امکانات نیست، چراکه کشور ما فقیر نیست و ظرفیت های بسیاری برای توسعه و پیشرفت دارد.
وی اظهار داشت: ما به عنوان نمایندگان مردم در مجلس، ادعای انقلابی بودن داریم و حال آنکه فرد انقلابی نمی تواند به مشکلات بی توجه باشد.
رییس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: مجلس به دنبال وضع قوانین خوب برای توسعه کشور است و اصلاح قوانین نیازمند تصمیمات شجاعانه و اصلاح روندهای غلط اقتصادی کنونی است.
قالیباف گفت: وظیفه ما آن است که در خصوص افزایش نقدینگی و هدایت سرمایه گذاری نظام تصمیمت درست گرفته و مسیر را مشخص کنیم و با تامین مالی حوزه های سرمایه گذاری را فراهم کرده و با سرمایه های مردم در مسیر حرکت و سازندگی و شکوفایی اقتصاد کشور پیش برویم.
وی با بیان اینکه مدیر و قانونگذار باید مساله محور باشند، افزود: با وجود غنای منابع انسانی، برای پیشرفت زمان را از دست داده ایم، چراکه یا قانون خوب نداریم و یا قانونهای پر دست‌انداز داریم که مکلفیم با تلاشی شبانه روز برای رفع مشکلات مردم خواب و خوراک نداشته باشیم و همانند دوران دفاع مقدس عمل کنیم.
رییس قوه مقننه گفت: اکنون زمان آن است که کارآفرینان ترشیز در این منطقه پر از ثروت، به میدان بیایند و ما نیز وظیفه داریم موانع پیش پای آنان را برطرف کرده و اجازه ندهیم فرصت کار و نقش‌آفرینی از کارآفرینان و افراد خلاق گرفته شود.
قالیباف گفت: ما به عنوان نماینده مردم برای توسعه کشور در کنار مردم ایستاده ایم و با اولویت انقلاب و دین در کنار جوانان این کشور، بدون توجه به قوم و قبیله، باصلابت و خلاقیت در پی رفع مشکلات و حمایت از آنان هستیم.

دوران امضاهای طلایی به سر رسیده است 

رییس مجلس شورای اسلامی افزود: در آینده نزدیک موانع پیش پای اشتغال برداشته می شود و بروکراسی دستگاه های اجرایی به کمترین می رسد و دوران امضاهای طلایی، که خود مانع اصلی خلاقیت و کارآفرینی است، پایان خواهد یافت.
قالیباف ادامه داد: نمایندگان مجلس دغدغه ای جز درد مردم ندارند و بر این باورند رضایت خدا در رضایت مردم است و مجلس به عنوان یک ناظر دلسوز و با احساس در میدان است.
رییس خانه ملت در بخشی از سخنانش با اشاره به هشتاد و چهارمین سالگرد شهادت آیت الله مدرس افزود: شهید مدرس جز باعزت و در راه دین و خدا گام برنداشت و او مردی است که واقعا مجلس را تبدیل به خانه ملت به معنای واقعی خود کرد.
وی با یادآوری برخی از خاطرات دوران دفاع مقدس گفت: بنده با تعدادی از بهترین جوانان رزمنده کاشمری در دوران جنگ هم‌سنگر بودم و بیشترین فرزندان تخریب چی و شجاع ترین آنها فرزندان این دیار بودند.
قالیباف افزود: بدون شک نظام مقدس جمهوری اسلامی در منطقه و جهان می درخشد و این توفیق بزرگی است که همین مردم با مقاومت، گذشت، محبت، خون دادن، خون دل خوردن و انقلاب به دست آورده و کشور را تا به اینجا رسانده اند.

کد خبر ۴۸۴۵۸
لینک کوتاه خبر: https://farasoonews.ir/oFdijc