امروز دوشنبه، ۲۸ خرداد ۱۴۰۳

“علیرضا مقدسی” سرپرست گمرک جمهوری اسلامی ایران شد

وزیر امور اقتصادی و دارایی در حکمی  «علیرضا مقدسی» را به عنوان سرپرست گمرک جمهوری اسلامی ایران منصوب کرد.

به گزارش فراسو به نقل از وزارت امور اقتصادی و دارایی، مقدسی با ۲۵ سال سابقه خدمت در گمرک جمهوری اسلامی، دارای مدرک تحصیلی دکترای مدیریت راهبردی از دانشگاه دفاع ملی، لیسانس و فوق لیسانس مدیریت بازرگانی از دانشگاه های تهران و  آزاد اسلامی است.
سرپرست جدید گمرک که خدمت خود در این سازمان را از رتبه کارشناسی آغاز کرده است، سوابقی چون معاونت حقوقی و نظارت گمرک ایران، نمایندگی وزیر اقتصاد در کمیسیون حل اختلاف گمرکی، ریاست شعبه هیئت رسیدگی به تخلفات اداری، مشاور رییس کل، مدیر کلی امور پدافند غیر عامل و مدیر کلی دفتر برنامه ریزی و بهبود سیستم های گمرک جمهوری اسلامی را در کارنامه خود دارد.
وی همچنین سابقه عضویت در کمیته طرح مهندسی مجدد رویه‌ها و کمیته راهبردی طرح پژوهشی تدوین استراتژی‌های بخش منابع انسانی گمرک؛ فعالیت به عنوان ناظر طرح پژوهشی «بررسی رویه ها و مشکلات گمرک با سازمان های همجوار»، دبیری کمیته راهبری مدیریت کیفیت گمرک ایران، دبیری کمیته نظام پیشنهادها و ریاست کمیته تخصصی  و نیز ریاست شورای حقوقی گمرک را دارا است.
بنا بر این گزارش، مقدسی دارای ۱۲ سال سابقه تدریس در دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی، تألیف هفت عنوان کتاب تخصصی و دانشگاهی در موضوعاتی چون گمرک الکترونیک، بازاریابی، کارآفرینی، امنیت تجارت فرامرزی و بیش از ۲۸ مقاله و طرح پژوهشی و تخصصی در زمینه گمرک و مسائل اقتصاد کلان کشور است.

پیش از این «مهدی میراشرفی» پیش از این ریاست کل گمرک جمهوری اسلامی ایران را از آذر ۹۷ تاکنون بر عهده داشت.

لینک کوتاه خبر: https://farasoonews.ir/KS6YLj