امروز پنج شنبه، ۱۱ آذر ۱۴۰۰

اصلاح نقاط پرحادثه جاده‌های کشور تا دو سال آینده

معاون راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای از اصلاح و رفع نقاط پرحادثه راه‌ها و محور‌های مواصلاتی تا دوسال آینده خبر داد و گفت: هزارو ۵۸۵ نقطه پر حادثه در کشور وجود دارد که تاکنون حدود ۴۵۰ نقطه ایمن سازی و اصلاح شده است.

به گزارش فراسو، بنا به اعلام وزارت راه و شهرسازی، رضااکبری گفت: بر اساس دستور العمل کمیسیون سازمان راهداری که در سال ۹۶ تهیه شده است هزارو ۵۸۵ نقطه پر حادثه در کشور وجود دارد که از همان زمان برنامه‌ریزی برای اجرای طرح‌های رفع این نقاط آغاز و تاکنون حدود ۴۵۰ نقطه از آن فهرست ایمن سازی و اصلاح شده است.

وی با بیان اینکه این نقاط در کشور پراکنده است و تناسبی هم بین نقاط پر حادثه و طول راه‌های استان‌ها نیست گفت: تعداد نقاط پرحادثه بستگی به شرایط راه‌های استان‌ها دارد.

معاون راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خاطر نشان کرد: اگرچه همه نقاط پر حادثه ایمن سازی نشده‌اند، ولی در دوره جدید با توجه به دستور العمل موجود، شناسایی دوباره نقاط پر حادثه در دست اجرا است و اقدامات مقدماتی فهرست جدید از ابتدای سال آغاز شده و کار جمع‌بندی آن‌ها نیز تقریبا به پایان رسیده است.

وی با اشاره به اینکه این اطلاعات هم به کمیسیون راه‌های کشور گزارش شده است و پس از برگزاری چند جلسه فهرست جدید نهایی خواهد شد، افزود: به طور قطع نقاطی که فهرست آن‌ها نهایی شده است در اولویت اصلاح هستند و این نیازمند بودجه‌ای است که برای پیش‌بینی آن تدابیری اندیشیده شده است تا بتوانیم با تامین اعتبارت لازم در مدت ۲ سال آینده نقاط حادثه خیز را ایمن‌سازی کنیم.

لینک کوتاه خبر: https://farasoonews.ir/rqRasr