امروز چهارشنبه، ۱۳ اسفند ۱۳۹۹

سبحانی فر: استقبال گسترده از نمایشگاه کتاب را پیش بینی کرده بودیم

مدیرعامل شرکت ملی پست، روند اجرایی ارسال و توزیع سفارشات پستی نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران را تشریح کرد.

به گزارش فراسو به نقل از روابط عمومی شرکت ملی پست، روز گذشته رمضانعلی سبحانی‌فر در گفت‌وگو با  فارس گفت: روند اجرایی از جانب پست به خوبی در حال انجام است و مشکلی تاکنون نداشته‌ایم.

وی ضمن اشاره به اینکه استقبال مخاطبان به حدی زیاد است که برخی از ناشران بزرگ فرصت نمی‌کنند سفارشات روز را در همان روز بسته بندی کنند، ادامه داد: البته شرکت ملی پست پیش‌بینی چنین استقبالی را کرده بود و این موضوع برایمان دور از انتظار نبود.

سبحانی فر افزود: ما در شرکت ملی پست حداقل ۲۰۰ هزار متقاضی را پیش بینی کرده بودیم، که اگر هر متقاضی به طور میانگین دو کتاب سفارش دهد تعداد سفارشها ۴۰۰ هزار به بالا کتاب خواهد شد و بر اساس آن برنامه ریزی کردیم.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره تازه ترین آمار سفارشات ثبت شده توضیح داد: تا ساعت ۱۰ صبح امروز ۱۵۱ هزار بسته آماده تحویل و ۱۵۶ هزار و ۹۱۵ سفارش نیز در حال آماده سازی گزارش شده است.

وی ادامه داد: تا این ساعت ۳۱۴ هزار و ۷۰۹ سفارش مرسوله داشته‌ایم و آمار نشان می‌دهد روزهای پنجم و ششم بهمن‌ماه بیشترین سفارش‌ها ثبت شده است.

سبحانی فر یادآور شد: ما بلافاصله به درخواست وزارت ارشاد در خصوص تمدید دو روزه نمایشگاه و حتی ۴ روزه موافقت کردیم، چرا که این یک فرصت طلایی برای مخاطبان و عرصه فرهنگ است و اگر همچنان استقبال مردم تداوم داشته باشد، می‌توان آن را ادامه داد تا همه از فرصت تخفیف و ارسال رایگان بهره ببرند.

مدیرعامل شرکت ملی پست با تاکید بر این که با توجه به افزایش درخواست‌ها نباید زمان را محدود کرد، گفت: زمانی که نمایشگاه کتاب در مصلای امام خمینی برگزار می‌شد به دلیل پرداخت اجاره نمی‌شد زمان را تمدید کرد اما این نمایشگاه به شکل مجازی است و نباید فرصت استفاده را محدود کرد.

وی با بیان این که زمان ارسال مرسولات در داخل شهر تهران و شهرستان‌ها و حتی روستاها متفاوت است، یادآور شد: در گذشته فرد بسته خود را به باجه پستی تحویل پست می‌داد و کد رهگیری برایش ارسال می‌شد، اما اکنون که توسط ناشران بسته بندی انجام می‌شود و پس از ورود بسته به باجه و پست کد رهگیری برای مخاطب ارسال می‌شود زمان متفاوت است، پس زمان تحویل از وقتی که بسته به پست تحویل شد و برای مخاطب پیام رهگیری رفت محاسبه می‌شود.

سبحانی فر با اشاره به اینکه از نظر تعداد ثبت سفارش، تاکنون شهرهای تهران، قم و مشهد در صدر بوده‌اند، گفت: با توجه به اینکه اغلب بسته‌ها تحویل باجه‌های ثابت می‌شود و ماشین‌ها هم به صورت مستمر بسته‌ها را جمع آوری می‌‌کنند، نیازی به اضافه کردن به تعداد باجه ها پیش نیامده است.

مدیرعامل شرکت ملی پست در پایان از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و بانک صادرات و همه همکاران در شبکه پستی کشور برای انجام این پروژه فرهنگی قدردانی کرد و افزود: این کار بزرگی در عرصه فرهنگ بود که با یک برنامه‌ریزی منسجم اجرایی شد و امیدواریم اهداف موردنظر این برنامه به نحو مطلوب تأمین شود.

لینک کوتاه خبر: https://farasoonews.ir/38ul1a