امروز یکشنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

مدیرعامل شرکت ملی پست: تقویت بانکهای اطلاعاتی باعث پیشگیری از فساد می شود

در نشست مشترک مدیرعامل شرکت ملی پست و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، همکاری های دوجانبه مورد بحث و بررسی واقع شد.

به گزارش فراسو به نقل از روابط عمومی شرکت ملی پست، در این نشست رمضانعلی سبحانی‌فر مدیرعامل شرکت پست با گرامیداشت یاد شهید فخری زاده و ادای احترام به خدمات و اهداف این شهید، گفت: در راستای اجرای هرچه بهتر مفاد تفاهم نامه منعقد شده بین پست و سازمان ثبت اسناد و املاک و برای تسهیل خدمت رسانی به مراجعه کنندگان، انجام یک سری اصلاحات اجتناب ناپذیر است.

وی ضمن اشاره به فعالیت و همکاری دو دستگاه، بر ضرورت ترجیح رویکرد ملی به نگاه سازمانی تأکید کرد و افزود: قطعا همکاری شرکت ملی پست با دیگرسازمانها و ارگانها را زمینه سازخدمت رسانی بیشتر می دانم و از ابتدای حضورم در شرکت ملی پست بر ایجاد هماهنگی میان دستگاهها و متعاقب آن افزایش کیفیت خدمت رسانی به مردم معتقد بوده ام.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: از نگاه ملی، چنانچه بتوانیم استفاده از کدپستی را بیش از پیش توسعه دهیم و آن را به صورت کامل پیاده سازی کنیم، بسیاری از مشکلات کشور حل می شود.

وی با بیان اینکه تقویت بانکهای اطلاعاتی باعث پیشگیری از فساد، قاچاق کالا و سوءاستفاده های دیگر می شود یادآوری کرد: از جمله مواردی که توسط قاچاقچیان موادمخدر مورد سوءاستفاده واقع می شود، آدرسهای پستی مبهم و نامشخص است، که با استفاده از کد پستی و پیشرفت پروژه جی نف، این امکان از آنها سلب می شود.

سبحانی فر با اشاره به اهمیت پروژه جی نف و فوایدی که می تواند برای کل کشور در پی داشته باشد، تصریح کرد: یکی از مهمترین دلایل پیشرفت کشورهای توسعه یافته  این نکته است که اساس کار را بر نشانی های دقیق و ثبت شده و کد پستی قرار داده اند و امکان سوءاستفاده از آدرسها را از بین برده اند.

مدیرعامل شرکت ملی پست اضافه کرد: در همکاری با سازمان ثبت اسناد و املاک تلاش می کنیم تا در پایگاههای اطلاعاتی هماهنگی و وحدت رویه داشته باشیم و می کوشیم در همه سطح کشور به صورت یکسان و هماهنگ عمل شود.

ذبیح اله خداییان رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور نیز در این نشست با گرامیداشت یاد شهید محسن فخری زاده دانشمند هسته‌ای و دفاعی کشورمان و ضمن محکومیت اقدام خبیثانه استکبار جهانی و ایادی آن به خصوص رژیم اشغالگر قدس در ترور این مدیر خدوم نظام مقدس جمهوری اسلامی، به بیان چند نکته پیرامون این موضوع پرداخت.

وی در ادامه ضمن قدردانی از زحمات کارکنان شرکت ملی پست در واحد‌های ثبتی و انجام مأموریت‌های محوله، بر این که کندی کار ارباب رجوع زمینه فساد را فراهم می‌کند تأکید کرد و خواستار نظارت مستمر و سیستماتیک بر انجام امور شد.

خداییان تصریح کرد: در عقد قرارداد ارسال مرسولات پستی باید وحدت رویه‌ای بین سازمان ثبت اسناد و املاک و شرکت پست وجود داشته باشد. همچنین ساماندهی نیرو‌های شرکت پست در واحد‌های ثبتی، دفاتر اسناد رسمی، دفاتر ازدواج و طلاق جهت سرعت، دقت و سلامت کاری صورت گیرد.

این مقام عالی قضایی ادامه داد: در مورد کاداستر، زمانی که یک قطعه‌ای ترسیم و اطلاعات لحاظ می‌شود، مهمترین اطلاعات آدرس پستی است که باید تثبیت شود و اگر تغییر کرد به شکل برخط، این تغییرات منظور گردد.

در پایان این نشست مقرر شد کارگروهی از نمایندگان هر دو نهاد تشکیل شود و ظرف دو هفته مفاد توافقنامه های میان این دونهاد مورد آسیب شناسی و بررسی قرار گیرد.

این نشست که با حضور معاونین سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، بهزاد اقبالخواه و محمدرضا قادری اعضای هیئت مدیره، حسین غضنفری معاون فنی و بازگانی، کاوه دولتی مدیرکل جغرافیایی و اطلاعات مکانی شرکت ملی پست نیز حضور داشتند.

 در پایان از سوی مدیرعامل شرکت ملی پست به پاس قدردانی از زحمات رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، تمبر اختصاصی وی اهدا شد.

لینک کوتاه خبر: https://farasoonews.ir/muwLRx