امروز دوشنبه، ۲۹ اسفند ۱۴۰۱

فهرست بدافزارهای خطرناک اندروید و آی او اس

محققان موسسه امنیتی آواست از شناسایی هفت بدافزار خطرناک اندروید و آی او اس خبر داده اند که در مجموع بیش از ۲٫۴ میلیون بار بارگذاری شده اند.

به گزارش فراسو به نقل از زد دی نت، تمامی بدافزارهای مخرب شناسایی شده توسط آواست در فروشگاه های رسمی اپل و گوگل در دسترس بوده اند و طراحان آنها با ارسال مطالبی در تیک تاک و اینستگرام کاربران را به بارگذاری آنها تشویق می کردند.

برخی از حساب های کاربری که افراد را به بارگذاری این بدافزارهای مخرب تشویق می کردند، بیش از ۳۰۰ هزار دنبال کننده داشته اند و همین مساله موجب تشویق افراد به چنین کاری شده است.

برنامه های یادشده در ظاهر برای شوخی با دوستان، بارگذاری آسان موسیقی، دسترسی سریع به کاغذدیواری یا وال پیپر و غیره عرضه شده بودند، اما با کلیک کردن بر روی آنها برخی اطلاعات کاربران به سرقت می رفت و همین طور برای طراحان آنها از طریق نمایش تبلیغات مکرر درآمدزایی می شد.

اسامی این برنامه ها عبارت است از: ThemeZone ، Shawky App Free ،Shock My Friends،Ultimate Music Downloader، Free Download Music، Shock My Friends – Satuna, 666 Time, ThemeZone ، Live Wallpapers و shock my friend tap roulette v.

لینک کوتاه خبر: https://farasoonews.ir/sR0uvZ