امروز چهارشنبه، ۲ فروردین ۱۴۰۲

۳ هتل توسط رئیس جمهور در منطقه آزاد قشم افتتاح شد

رییس جمهوری امروز – پنجشنبه ۲۰ شهریور-  از طریق ویدئو کنفرانس سه هتل در مجموع با سرمایه گذاری ۳۲۰ میلیارد ریال  را در منطقه آزاد قشم به بهره برداری رساند.

به گزارش فراسو، با افتتاح این این هتل ‌ها، در مجموع ۳۶۲ تخت به مجموعه اقامتی قشم افزوده شد و آن را به ۹ هزار تخت رساند.

با آغاز به کار این هتل ها برای ۵۴ نفر به صورت مستقیم اشتغال‌زایی صورت گرفته و ۹۲ نفر نیز به صورت غیرمستقیم صاحب شغل می‌شوند.

رییس‌جمهوری در یک جلسه و از طریق ویدیو کنفرانسی ۱۴ طرح را در قشم با اعتبار ۱۱ میلیارد و ۶۳۰ میلیون ریال و اعتبار ارزی ۳۴۰ میلیون یورو در پنج بخش صنعت، نفت، گاز و انرژی، تولیدی، حمل‌ونقل، گردشگری و عمرانی افتتاح کرد.

جزیره قشم با مساحت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر در سال‌های ۱۳۶۹ و ۱۳۷۰ با تصمیم دولت به ۲ بخش منطقه آزاد با مساحت ۳۰۰ کیلومتر و منطقه ویژه اقتصادی با مساحت یکهزار و ۲۰۰ کیلومتر تقسیم شد.

پیوند اقتصاد ملی به اقتصاد جهانی، انتقال تکنولوژی پیشرفته به منطقه، جذب سرمایه‌های خارجی، تربیت نیروی انسانی ماهر و متخصص و افزایش صادرات و کسب در آمدهای ارزی از جمله هدف‌های ایجاد منطقه آزاد قشم است.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات سواحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

لینک کوتاه خبر: https://farasoonews.ir/NSmP47