امروز دوشنبه، ۷ فروردین ۱۴۰۲

همکاری شرکت ملی پست و بانک ملی توسعه می یابد

در جلسه مشترک مدیران عامل شرکت ملی پست و بانک ملی ایران، پیرامون توسعه همکاریهای دوجانبه بحث و تبادل نظر شد.

به گزارش فراسو به نقل از روابط عمومی شرکت ملی پست، در این دیدار که بعد از ظهر امروز در محل ساختمان مرکزی این شرکت برگزار شد رمضانعلی سبحانی فر معاون وزیر رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت ملی پست و محمدرضا حسین زاده مدیرعامل بانک ملی ایران، اعضای هیئت مدیره شرکت و نیز بهمن حسین زاده مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ایران حضور داشتند.

سبحانی فر ضمن ارائه توضیحاتی در خصوص سرویسها و خدمات پستی، پروژه GNAF را به عنوان پروژه ای ملی و بین دستگاهی توصیف کرد و آن را عاملی برای رفع بسیاری از مشکلات زیرساختی در زمینه اطلاعات مکانی و جغرافیایی دانست.

وی به رویکرد جدید شرکت ملی پست در ارائه خدمات الکترونیک  اشاره و تأکید کرد: با تصویب طرح سکوی تجارت الکترونیک، این شرکت گام بلند و مهمی برای توسعه تجارت الکترونیک و در کل خدمات الکترونیکی برداشته است.

سبحانی فر با اشاره به اهمیت مبادلات بانکی در رشد اقتصاد در سطح بین المللی و داخلی گفت: بانک ملی نقش مهمی در نظام بانکداری اسلامی در کشور دارد و این بانک اقدامات مهم و اساسی در راستای توسعه کشور انجام داده است.

وی افزود: بانک ملی و پست هر دو دارای ظرفیت و امکانات فراوانی برای ایفای نقش موثر در توسعه ملی هستند و یقیناً تعامل و همکاری دوجانبه میان این دو می تواند در بسیاری مسائل کشور راهگشا باشد.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: با تاسیس یک کارگروه مشترک امیدواریم که بتوانیم همکاریها را توسعه داده و زمینه ایجاد خدمات نوین و ارزشمندی را فراهم کنیم.

مدیرعامل شرکت ملی پست اضافه کرد: در حوزه سیستم تبادلات مالی و بانکی، بانک ملی می تواند منشا همکاری های خوبی باشد و پست نیز در مبادلات و توزیع اسناد بانکی کمک کننده باشد.

محمدرضا حسین زاده نیز با تقدیر از خدمات شرکت ملی پست گفت: تجربیات مشترکی که از قبل بین بانک ملی و پست وجود داشت تجربیات مفیدی بود و خوشبختانه شرایط برای افزایش همکاریها فراهم است.

وی خاطرنشان کرد: در توزیع بسیاری از خدمات فیزیکی بانک، از قبیل ارائه دسته چک و تحویل کارت های هدیه و … بانک نیاز جدی به همکاری و ظرفیت های پست دارد.

مدیرعامل بانک ملی ایران افزود: همکاری میان بانک و پست می تواند به ارائه خدمات نوین به ویژه در حوزه تجارت الکترونیک و توسعه این بازار کمک فراوانی کند.

لینک کوتاه خبر: https://farasoonews.ir/sPfVBY