امروز دوشنبه، ۷ فروردین ۱۴۰۲

نماد”بپاس” پس از بازگشایی با صف خرید روبرو شد

نماد شرکت بیمه پاسارگاد که از ۱۲ شهریورماه برای افزایش سرمایه متوقف بود امروز ( ۲۶ شهریورماه ) بازگشایی شد و با صف خرید روبرو شد.
به گزارش فراسو، شرکت های بیمه حاضر در بازار سرمایه بطور میانگین از ابتدای سال جاری تا ۲۳ شهریور ماه ۱۵۵ درصد رشد قیمت سهام داشته اند که در بین این شرکت ها بیمه پاسارگاد با رشد ۶۴۸ درصد، صدر این شرکت ها قرار دارد.

گفتنی است نوزده شرکت بیمه حاضر در بازار سرمایه از ابتدای سال جاری (سال ۹۹) تا پایان تیرماه بطور میانگین ۱۹۶ درصد قیمت سهام آن ها رشد داشته است و با اصلاح قیمت در بازار سرمایه قیمت سهام این شرکت ها هم بطور میانگین ۴۱ درصد اصلاح شد.

بررسی قیمت سهام شرکت های بورسی و فرا بورسی صنعت بیمه نشان می دهد این شرکت ها تا پایان تیر ماه هم گام با رشد بازار سرمایه بطور میانگین ۱۹۶ درصد قیمت سهام آن ها رشد داشته است و همزمان با اصلاح قیمت در بازار سرمایه این شرکت ها هم وارد فاز اصلاح قیمت شده اند و قیمت سهام آنها بطور میانگین ۴۱ درصد کاهش داشته است .

براساس این گزارش این نوزده شرکت بیمه بطور میانگین از ابتدای سال جاری تا ۲۳ شهریور ماه ۱۵۵ درصد قیمت سهام آن ها افزایش داشته است در بین این شرکت ها بیمه پاسارگاد ، آسیا و سامان بیشترین رشد قیمت سهام داشته اند البته آخرین قیمت سهام بیمه پاسارگاد مربوط ۱۲شهریور ماه است .

بیمه پاسارگاد در بخش تولید حق بیمه هم در رتبه چهار شرکت های خصوصی بیمه قرار دارد و بیشترین سود خالص و سود انباشته را در سال گذشته در بین ۲۷ شرکت بیمه فعال در صنعت بیمه کشور داشته است و همچنین در سطح یک توانگری مالی قرار دارد.

این شرکت بیمه قصد داد در سال جاری در دو مرحله سرمایه فعلی خود را ۳۰۰ درصد از محل سود انباشته و دارایی های سرمایه ای افزایش دهد که در حال حاضر مراحل نخست آن  که افزایش ۱۰۰ درصدی است ، انجام شده و در مرحله بعد افزایش سرمایه ۲۰۰ درصد از محل سود انباشته و دارایی های سرمایه ای انجام خواهد شد.

لینک کوتاه خبر: https://farasoonews.ir/NRN3Jp