امروز یکشنبه، ۶ فروردین ۱۴۰۲

معاون برنامه ریزی و توسعه ذوب آهن اصفهان: خریداران ریل به بورس کالا بیایند

معاون برنامه ریزی و توسعه ذوب آهن اصفهان با اشاره به این که کیفیت ریل این شرکت مورد تایید سازمان ملی استاندارد ایران است گفت: پیشنهاد می گردد مشتریان ریل های ذوب آهن مانند سایر محصولات، درخواست سفارش خود را در  بورس کالا اعلام نموده و از طریق بورس سفارش خرید ریل داده شود.

به گزارش فراسو به نقل از کالاخبر؛ مهدی نصر معاون برنامه ریزی و توسعه ذوب آهن اصفهان گفت: باتوجه به این که کیفیت انواع ریل تولیدی در این شرکت اعم از ۴۶E۲ و ۴۹E۱ و ۶۰E۱ که طی سه سال گذشته در زمان های متفاوت در نورد ۶۵۰ تولید شده اند ، توسط بازرسین کنترل کیفیت ذوب آهن اصفهان و بازرسین ثالث از شرکت های معتبر بازرسی مانندB.V فرانسهS.G.S , I.E.I ,  مطابق با استاندارد اروپایی EN۱۳۶۷۴-۱ به صورت کاملاً دقیق مورد بررسی و بازرسی قرار گرفته و در نتیجه کیفیت آن تائید شده و جهت استفاده مشتریان به همراه گواهینامه فنی و ضمانت نامه ارسال شده اند.

وی افزود: بنابراین  ذوب آهن اصفهان به این نتیجه رسید که برای ریل های تولیدی از سازمان ملی استاندارد ایران گواهی استاندارد ریل تقاضا کند. در این رابطه از اواخر سال ۱۳۹۸ فرآیند اخذ آن آغاز گردید ، در ابتدا با توجه به این که تنها تولیدکننده ریل در ایران ، ذوب آهن اصفهان بوده و این کار برای اولین بار صورت می پذیرفت ، لذا در سامانه سینا مربوط به اداره استاندارد ثبت نگردیده بود. پس از درخواست ذوب آهن این محصول در سامانه سینا وارده شده و از اوایل سال ۱۳۹۹ با حضور نماینده  اداره استاندارد نمونه های لازم از ذوب های مختلف جهت انجام  آزمون های کیفی و پذیرش مطابق با استاندارد EN۱۳۶۷۴-۱ انتخاب شده و با همکاری آزمایشگاه مرکزی ذوب آهن به آزمایشگاه ثالث جهت انجام این آزمایشات ارسال گردید.

معاون برنامه ریزی و توسعه ذوب آهن اظهار داشت: با توجه به این که آزمایشگاه آزمونه فولاد تنها آزمایشگاهی است که گواهی ایزو ۱۷۰۲۵ ریل را دارا می باشد،  از طرف اداره استاندارد برای انجام این آزمون به خصوص آزمون های کیفی انتخاب گردید. حدوداً به مدت سه ماه انجام دقیق این آزمون ها در آزمایشگاه آزمونه فولاد زمان برد. در تمام طول انجام آزمایشات مربوطه نماینده اداره استاندارد در آزمایشگاه ثالث حضور داشته است. در نهایت نمونه های ریل ارسالی ذوب آهن اصفهان توانست با موفقیت کامل این آزمون ها را پاس کرده و بدین ترتیب سازمان ملی استاندارد ایران پس از بررسی نهایی و تائید کیفیت ریل تولیدی ذوب آهن اصفهان، موافقت خود را در جهت صدور گواهی استاندارد انواع ریل مطابق با استاندارد ملی ایران به شماره ۱-۲۲۶۶۹ اعلام نموده و براساس آن شرکت ذوب آهن اصفهان مجاز به استفاده از علامت استاندارد ایران برای محصول ریل های ویگنول راه آهن با وزن واحد طول ۴۶ کیلوگرم بر متر و بیشتر گردید.

مهدی نصر با اشاره به این که سازمان ملی استاندارد ایران  مرجع بسیار معتبری در مورد تائید کیفیت محصولات می باشد، گفت: سازمان ملی استاندارد ایران کیفیت محصول ریل ذوب آهن را تائید نموده است، لذا پیشنهاد می گردد مشتریان ریل های ذوب آهن مانند سایر محصولات، درخواست سفارش خود را در  بورس کالا اعلام نموده و از طریق بورس سفارش خرید ریل داده شود.

در پایان از همکاری پرسنل مدیریت های کیفیت، آزمایشگاه مرکزی و مهندسی نورد در این رابطه تشکر می گردد همچنین یادآوری می گردد در این رابطه سازمان ملی استاندارد ایران به خصوص اداره کل استاندارد استان اصفهان و حوزه معاونت فروش همکاری بسیار خوبی در این راستا داشته که مزید امتنان می باشد.

لینک کوتاه خبر: https://farasoonews.ir/siJiEo