امروز چهارشنبه، ۲ فروردین ۱۴۰۲

معاون اقتصادی وزارت کار: سازمان بورس مسیر بورسی شدن آتیه صبا را تسریع کند

معاون اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: استراتژی بورسی کردن شرکت های تابعه وزارت کار تنها راهی است که جلوی تکرار خطا در آینده را خواهد گرفت.

به گزارش فراسو به نقل از  روابط عمومی شرکت سرمایه گذاری آتیه صبا، حجت الله میرزایی در مجمع عمومی سالیانه شرکت سرمایه گذاری آتیه صبا منتهی به ۲۹ اسفند ۱۳۹۸ با اشاره به ضرورت حداکثرسازی شفافیت در شرکت های تابعه این وزارتخانه تاکید کرد: امیدوارم ورود شرکت سرمایه گذاری آتیه صبا به بورس به عنوان یک شرکت کاملاً شفاف، سالم و پاک در سطح ملی با استقبال تمام سهامداران بورس مواجه شود.

معاون امور اقتصادی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه تغییر مدیران و اصلاح ترکیب مدیریتی به میزان زیادی در بهبود شرکت و اداره دارایی های بخش عمومی می تواند موثر باشد تصریح کرد: واقعیت این است که از سال ۱۳۹۴ بیش از یک سوم وقت مدیران وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ستاد و در صندوق بازنشستگی کشوری صرف مسائل و مشکلات موجود در شرکت های تابعه هلدینگ آتیه صبا شده است و شاید بتوان گفت، آتیه صبا پر مسئله ترین و پرحاشیه ترین هلدینگ وابسته به صندوق بازنشستگی کشوری بوده است.

وی افزود: البته بخشی از این مسئله ناشی از ترکیب شرکت هایی است که تناسب و تجانسی با هم نداشته اند.
میرزائی با بیان اینکه خوشبختانه گزارشی که امروز ارائه شد نشان می دهد دوران بی انضباطی مالی در این هلدینگ طی شده و امروز به دوران بسیار خوب و امیدوار کننده ای رسیده است، اظهار داشت: معتقدم این استراتژی که مقام عالی وزارت و صندوق بازنشستگی کشوری در پیش گرفته اند و آن هم بورسی کردن شرکت ها است، تنها راهی است که راه تکرار خطا در آینده را خواهد بست و این شفافیت به راهی بی بازگشت برای بنگاه ها تبدیل خواهد شد.
وی تصریح کرد: امیدوارم که شرکت سرمایه گذاری آتیه صبا تا اوایل آبان ماه وارد بورس شود و از دوستان سازمان بورس هم تقاضا دارم در این مسیر تسریع کنند.
آتیه صبا؛ دومین هلدینگ صندوق بازنشستگی کشوری در بورس
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری هم در این مراسم از حضور شرکت سرمایه‌گذاری آتیه صبا در بورس طی ماه‌های آینده خبر داد.
اکبر افتخاری در مجمع عمومی سالیانه شرکت سرمایه گذاری آتیه صبا (منتهی به ۲۹ اسفند ۱۳۹۸) با اشاره به عملکرد مالی مثبت این شرکت طی سال های اخیر، اظهار داشت: مقدمات پذیرش آتیه صبا در بورس در حال انجام است و امیدوارم با پیگیری هایی که از ابتدای ورودم به صندوق داشتم در ماه های آینده شاهد حضور شرکت سرمایه گذاری آتیه صبا به عنوان دومین هلدینگ صندوق در تابلو بورس اوراق بهادار باشیم.
مدیرعامل صندوق بازنشستگی در ادامه با بیان اینکه ترکیب سبد دارایی های هلدینگ آتیه صبا از جنبه تنوع فعالیت شرکت های تابعه متنوع است، بر ضرورت نظم دهی و سامان بخشیدن آنها تاکید کرد و گفت: بسیاری از شرکت های این هلدینگ برای گذشته هستند و باید در خصوص کیفیت استمرار فعالیت آنها در آینده تصمیم گیری شود، چرا که اداره کردن این شرکت ها با تجهیزات و فناوری های قدیمی دشوار است و نیازمند ساماندهی جدی در ساختارشان هستند.
افتخاری با تقدیر از عملکرد مدیرعامل شرکت آتیه صبا، گفت: دکتر عظیمی پور با اقدامات خود در مدت کوتاه حضورشان در این شرکت یکی از دغدغه های صندوق بازنشستگی که ارتقای شفافیت در عملکرد بوده را برطرف کردند و این جای تشکر جدی دارد. ما انتظار داریم تنوع سرمایه گذاری ها و بهبود ترکیب پورتفوی سبد بورسی و غیر بورسی نیز نقشه راه آینده این هلدینگ باشد.
وی تصریح کرد: امیدوارم مدیران آتیه صبا با جدیت و با نگاه به شرکت های دانش بنیان، شرکت هایی که آورده و سرمایه گذاری اندکی را می خواهند و در عوض بازدهی بالایی ایجاد می کنند را در اولویت سرمایه گذاری های خود قرار دهند و ما هم در صندوق آمادگی کامل داریم که هرگونه کمکی را جهت هموار کردن این مسیر انجام دهیم. آتیه صبا یکی از عرضه های مهم وزارت رفاه در بورس خواهد بود
سید علیرضا عظیمی‌پور نیز در این نشست تصریح کرد: در واقع ترجیع بند اقدامات ما حفظ و ارتقاء ارزش ذخایر صندوق بازنشستگی کشوری است و به امید خدا و حمایت هایی که در گذشته داشته ایم و حتماً در آینده نیز شامل حال ما خواهد بود و با هدایت دوستان در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و صندوق بازنشستگی کشوری بتوانیم در مقابل بازنشستگان عزیز رو سفید باشیم.
مدیرعامل هلدینگ آتیه صبا خاطرنشان کرد: امیدوارم با ورود شرکت سرمایه گذاری آتیه صبا به بورس یکی از عرضه های قابل توجه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی را بعد از شستا شاهد باشیم.
وی تاکید کرد: این صرفاً ورود یک شرکت سرمایه گذاری به بورس نیست، بلکه ورود شرکتی است که در گذشته چندان شفاف نبوده و همواره دچار حاشیه هایی بوده وبه همین دلیل، این موضوع دوچندان قابل توجه خواهد بود.
لینک کوتاه خبر: https://farasoonews.ir/uguQ7U