امروز چهارشنبه، ۲ فروردین ۱۴۰۲

معامله ۲۱۰ هزار میلیارد ریال انواع کالا در بورس کالا

تالارهای مختلف بورس کالای ایران، طی مرداد ماه، شاهد معامله ۲ میلیون و ۶۷۶ هزار تن انواع کالا به ارزش بیش از ۲۱۰ هزار میلیارد ریال بود.

به گزارش فراسو به نقل از کالاخبر ؛ طی مدت مذکور و در تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی بورس کالای ایران افزون بر یک میلیون و ۶۶۴ هزار تن انواع کالا به ارزش ۱۰۲ هزار و ۲۸ میلیارد ریال در دو بخش داخلی و صادراتی معامله شد.

در این تالار بالغ بر ۴۵۶ هزار و ۹۶ تن انواع قیر، ۲۶۶ هزار و ۲۸۸ تن انواع مواد پلیمری و ۱۷۰ هزار و ۵۳ تن مواد شیمیایی، ۳ هزار تن سلاپس واکس، ۵۵۲ هزار و ۵۰۰ تن وکیوم باتوم به فروش رسید.

از دیگر کالاهای معامله شده در این تالار می توان به دادوستد ۴ هزار و ۵۷۰ تن عایق رطوبتی، ۶ هزار و ۶۳ تن روغن پایه، ۲۰ هزار و ۲۹۵ تن گوگرد، ۳۷۰ تن آرگون و ۱۸۵ هزار تن لوب کات اشاره کرد.

تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالای ایران نیز طی مرداد ماه میزبان معامله یک میلیون و ۷ هزار تن انواع کالا به ارزش ۱۰۸ هزار و ۳۲۹ میلیارد ریال بود.

در این تالار ۹۷۶ هزار و ۴۳۷ تن انواع فولاد، ۱۴ هزار و ۶۲۰ تن انواع مس، ۵۲ تن کنسانتره فلزات گرانبها، ۴۹۰ تن کنسانتره مولیبدن، ۱۳ هزار و ۶۵۰ تن آلومینیوم، ۲ هزار و ۵۴۰ تن روی و ۶۸ کیلو گرم شمش طلا از سوی مشتریان خریداری شد.

بازار فرعی بورس کالای ایران نیز طی مدت مذکور معامله ۴ هزار و ۶۸۴ تن کالا را تجربه کرد.

شایان ذکر است یک واحد تجاری نیز در گروه اموال غیرمنقول به فروش رسید.

لینک کوتاه خبر: https://farasoonews.ir/6OubIo