امروز پنج شنبه، ۱۱ خرداد ۱۴۰۲
بورس

مردم قبل از ورود به بورس آموزش‌های لازم را کسب کنند

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، بر ضرورت توجه جدی مردم به آموزش قبل از ورود به بورس تاکید کرد.

به گزارش فراسو، بهروز محبی نجم آبادی با اشاره به تغییرات بورس در هفته‌های گذشته، گفت: بازار سرمایه و بحث بورس یک فرصت جدیدی را برای کشور ما ایجاد کرد، اما این فرصت جدید می تواند تهدیدهایی نیز به همراه داشته باشد.

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه آموزش اولین نکته‌ای است که باید در بحث بورس به آن توجه شود، افزود: کسانی که وارد بازار بورس می‌شوند باید سازوکارهای آن را به خوبی بشناسند.

وی با تاکید بر اینکه متاسفانه گاهی برخی شرکت‌ها با قیمت غیرواقعی و کاذب در بورس قرار می‌گیرند، تصریح کرد: برای جلوگیری از متضرر شدن در این موارد افراد باید دقت کرده و با استفاده از آموزش‌های لازم نسبت به حضور در بورس کنند.

نجم آبادی با بیان اینکه مجلس آماده کمک به دولت برای تصویب لوایحی در حوزه ساماندهی بازار سرمایه است، تصریح کرد: نمایندگان این اجازه را به شرکت های دولتی داده‌اند که بتوانند سرمایه خود را برای رونق اقتصاد کشور افزایش دهند، از اینرو تعامل حداکثری از سوی قوه مقننه انجام شده است.

این عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در پاسخ به این سوال که آیا بورس حباب داشته و غیرواقعی است؟‌ گفت: پاسخ به این سوال به مدل انتخاب سهام از سوی افراد بستگی دارد، برخی سهم‌ها ممکن است درگیر حباب قیمتی باشند، لذا برای جلوگیری از متضرر شدن در این بخش‌ها باید آموزش بورس جدی گرفته شود.

وی ادامه داد: باید به این سمت حرکت کنیم که نقدینگی و پول تبدیل به سرمایه در گردش شرکت‌ها شود تا به صورت واقعی شاهد رونق باشیم.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم در پاسخ به این سوال که عرضه سهام بانک‌ها در بورس می‌تواند به بنگاه‌داری پایان دهد یا خیر؟ گفت: مباحث مرتبط با بانک‌ها مبحث پیچیده‌ای بوده که قابل تامل است و نمی توان به راحتی درخصوص آنها اظهارنظر کرد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، ادامه داد: اینکه به هر حال چه میزان توانایی در بانک‌ها صوری و چه میزان واقعی است و همچنین اینکه توانمندی بانک ها کجا دیده می‌شود و یا اینکه بحث بنگاه‌داری بانک‌ها به چه شکل حذف خواهد شد، در مجلس یازدهم مرکز توجه است.

لینک کوتاه خبر: https://farasoonews.ir/IndsKh