امروز پنج شنبه، ۱۱ خرداد ۱۴۰۲

مدیرعامل فرابورس؛ پول های پارک شده به بازار برمی گردد

مدیرعامل فرابورس، مصوبه امروز شورای عالی بورس را بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت: این مصوبه که اختیارات گسترده ای به سازمان بورس و اوراق بهادار می دهد، اثر مثبت خود را به زودی بر بازار خواهد گذاشت.

به گزارش فراسو به نقل از سنا، امیر هامونی امشب  در گفت‌وگوی خبری ساعت ۲۱ اظهار داشت: با مصوبه امروز شورای عالی بورس در خصوص ثبات بخشی به بازارسرمایه و صیانت از حقوق سهامداران،  شاهد بازاری متعادل، نقدشونده و اطمینان بخش خواهیم بود.

مدیرعامل فرابورس اطمینان داد: با مصوبه اخیر شورایعالی بورس ، بازار جهت خود را پیدا کرده و پول هایی که در کنار بازار پارک شده بود مجددا به بورس برخواهد گشت.

وی افزود: یکی از مصوبات مهم جلسه امروز مربوط به الزام حقوقی‌ها به بازارگردانی در بورس و فرابورس است. همچنین در حالی که در سال‌های گذشته بر اساس قانون رفع موانع تولید و مواد ۱۶ و ۱۷ ارتقای نظام بانکی موضوع ورود بانک‌ها به سرمایه‌گذاری در بورس و فرابورس ممنوع شده بود، اما بر اساس مصوبه امروز شورای عالی بورس از روز شنبه هفته آینده بانک‌ها، صندوق‌ها و نهادهای مالی زیرمجموعه بانک‌ها می‌توانند به سرمایه‌گذاری در بازار سهام بپردازند.

به گفته هامونی در کنار مصوبات امروز شورای عالی بورس همچنین سهام خزانه و اوراق اختیار فروش تبعی راه افتاده‌اند .

وی ادامه داد: خرید سهام خزانه از طرف ناشران مختلف سیگنالی به بازار سهام است که به ارزشمندی سهام خود باور دارند. به عبارت دیگر،  شرکت‌هایی که نسبت به این عمل اقدام می‌کنند در واقع به سهامداران خود این اطمینان را می‌دهند که سهام شرکت ارزشمند بوده و در آینده شاهد اتفاقات مثبتی است.

هامونی اظهار داشت: همچنین حقوقی‌هایی که اقدام به بازارگردانی در بازار سهام می‌کنند بر اساس یک سیاست تشویقی دارای معافیت کارمزدی خواهند بود و ضمانت اجرایی مصوبات امروز شورای عالی بورس هم در قالب دستورالعمل انضباطی اعمال خواهد شد.

مدیرعامل فرابورس ایران درخصوص وضعیت فعلی بازار سرمایه هم خاطرنشان کرد: نوسانات فعلی بورس و فراز و فرودهای آن کاملاً طبیعی است و در دوره‌های گذشته نیز شاهد آن بوده‌ایم.

وی گفت: پیش‌بینی می‌کنیم از هفته آینده با توجه به انتشار این اخبار و اجرایی شدن این مصوبات،  بازار سهام روند متعادل و نقدشونده‌ای را در پیش بگیرد.

لینک کوتاه خبر: https://farasoonews.ir/xH2k37