امروز یکشنبه، ۶ فروردین ۱۴۰۲

مدیرعامل شرکت ملی پست: مبادلات برپایه فناوری‌های نوین بخشی از وظایف شبکه پستی کشور است

مدیرعامل جدید شرکت ملی پست در دیدار با مدیران حوزه معاونت فناوری، بر لزوم توجه به ظرفیت‌های اساس‌نامه این شرکت در بخش فناوری‌های نوین تأکید کرد.

به گزارش فراسو به نقل از روابط عمومی شرکت ملی پست، در این جلسه که با حضور محمدرضا قادری سرپرست معاونت فناوری و مدیران‌کل این معاونت برگزار شد، رمضانعلی سبحانی‌فر با اشاره به ظرفیت بالای اساس‌نامه شرکت ملی پست اظهار داشت: بخش‌هایی از این اساس‌نامه مغفول مانده و لازم است بهره‌برداری کامل از ظرفیت‌های آن مورد توجه ویژه قرار گیرد.

وی افزود: مطابق اساس‌نامه شرکت ملی پست، ایجاد مراکز تجزیه و مبادلات و ارائه خدمات پایه پستی در سطح کل کشور از وظایف قانونی این شرکت است. علاوه بر آن ارائه خدمات غیرپایه در مناطقی که بخش‌خصوصی امکان ارائه خدمت مطلوب ندارند نیز توسط این شرکت صورت می‌گیرد.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به این که ایجاد شبکه اصلی پستی، به اشتباه صرفاً به‌معنای شبکه فیزیکی تعبیر می‌شود، یادآور شد: این شبکه شامل شبکه الکترونیکی و مجازی پستی نیز هست که باید آن را توسعه داد و امکان ارائه خدمات متنوع درون و بیرون سازمانی را بر این بستر فراهم کرد.

مدیرعامل شرکت ملی پست اضافه کرد: توسعه و بهبود زیرساخت‌های فنی شبکه پستی کشور، از وظایف اصلی معاونت فناوری و حوزه مربوط به آن است که باید به صورت مستمر و پیگیر، هم‌پای رشد فناوری‌های جهانی پیش برود.

در ابتدای این جلسه محمدرضا قادری عضو هیئت‌مدیره و سرپرست معاونت فناوری ضمن تشریح برنامه‌ها و اقدامات این حوزه، به معرفی مدیران‌کل و شرح وظایف آن‌ها پرداخت.

همچنین کاوه دولتی مدیرکل جغرافیایی و اطلاعات‌مکانی، علی افتخاری مدیرکل توسعه زیرساخت و امنیت‌شبکه و حمیدرضا امینی‌راد مدیرکل دفتر طرح، برنامه و بودجه، گزارشی از تازه‌ترین وضعیت ادارات تحت مدیریت و نیز فعالیت‌های در دست اقدام ارائه کردند.

لینک کوتاه خبر: https://farasoonews.ir/twfmP5