امروز چهارشنبه، ۲ فروردین ۱۴۰۲

مایکروسافت خبر داد: تلاش هکرهای روسی، ایرانی و چینی برای هدف قرار دادن انتخابات آمریکا

شرکت مایکروسافت اعلام کرد که هکرهایی از ایران، روسیه و چین در تلاش هستند که افراد و سازمان‌های فعال در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ آمریکا را هدف قرار دهند.

به گزارش فراسو، شرکت مایکروسافت می‌گوید که هکر‌های مرتبط با روسیه، چین و ایران برای تجسس بر افراد و گروه‌هایی که در زمینه انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ آمریکا فعال هستند تلاش می‌کنند.

این شرکت گفت که همان گروه روس که مسئول هک ستاد مبارزات انتخاباتی حزب دمکرات در سال ۲۰۱۶ بود در حملات سایبری تازه نقش دارد.

مایکروسافت گفت: “روشن است که گروه‌های فعال مرتبط با خارج بر تلاش خود” برای هدف گرفتن انتخابات افزوده اند.

براساس این گزارش کارزار دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، و رقیب او جو بایدن از حزب دمکرات هدف گرفته شده است.

در بیانیه مایکروسافت آمده است که هکر‌های روس از گروه “استرانتیوم” بیش از ۲۰۰ سازمان را هدف گرفته اند که بسیاری از آن‌ها به دو حزب عمده آمریکا مرتبط هستند.

خبرگزاری آسوشیتدپرس می‌گوید٬ به رغم این که مقام‌های اطلاعاتی آمریکا ماه گذشته گفته بودند که روسیه به دونالد ترامپ و چین به جو بایدن تمایل دارند، اما مایکروسافت می‌گوید هکر‌های چینی افراد نزدیک به ستاد انتخاباتی جو بایدن را نیز هدف قرار داده‌اند.

این مقام مایکروسافت در ادامه گفته است٬ هکر‌های مورد حمایت حکومت ایران بین ماه‌های مه و ژوئن تلاش‌های ناموفقی برای حملات سایبری به مقام‌های ستاد انتخابات دونالد ترامپ داشتند.

در همین حال مقام‌های امنیت سایبری در آمریکا به «سی ان ان» گفته‌اند، مایکروسافت توانسته فعالیت هکر‌های برای دستیابی به ایمیل‌های افراد مرتبط با ستاد‌های انتخاباتی را رصد کند، اما شواهدی در دست نیست که مجموعه‌های مرتبط با سیستم انتخابات در آمریکا هدف قرار گرفته باشند.

در همین زمینه، مشاور امنیت ملی کاخ سفید ۱۴ شهریور به چین، روسیه و ایران نسبت به هرگونه دخالت در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال ۲۰۲۰ هشدار داد.

رابرت اوبراین تاکید کرده بود، چین گسترده‌ترین برنامه را در بین کشور‌های جهان برای دخالت در انتخابات ماه نوامبر در ایالات متحده دارد.

مشاور امنیت ملی کاخ سفید همچنین گفته بود: ما برای چینی‌ها، روس‌ها و ایرانی‌ها و برخی دیگر از کشور‌هایی که (نام آنها) را اعلام نکرده‌ایم، روشن ساخته‌ایم که هر تلاشی برای دخالت در انتخابات آمریکا با عواقب خارق العاده روبرو خواهد شد.

 

منبع: پارسینه

لینک کوتاه خبر: https://farasoonews.ir/6EaD3D