امروز دوشنبه، ۷ فروردین ۱۴۰۲

قیمت جهانی نفت امروز ۹۹/۰۶/۱۰|عبور نفت برنت از ۴۶ دلار

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال برای تحویل در ماه نوامبر امروز با ۲۷ سنت معادل ۰.۶ درصد رشد به ۴۶ دلار و ۸ سنت رسید.

به گزارش فراسو به نقل از رویترز، در حالی که اقدامات محرک اقتصادی بانک های مرکزی جهان موجب افزایش قیمت ها شده و در عین حال با وجود بالا بودن عرضه، میزان تقاضا برای نفت به دلیل تداوم شیوع کرونا همچنان فاصله زیادی با دوران پیش از شیوع ویروس دارد قیمت نفت روز دوشنبه اندکی افزایش داشت.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال برای تحویل در ماه نوامبر امروز با ۲۷ سنت معادل ۰٫۶ درصد رشد به ۴۶ دلار و ۸ سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا نیز امروز با ۱۴ سنت معادل ۰٫۳ درصد افزایش به ۴۳ دلار و ۱۱ سنت رسید.

قیمت نفت برنت که در روز پنجم اوت به رقم ۴۶ دلار و ۲۳ سنت، یعنی بالاترین رقم از ماه مارس رسیده بود، در آستانه ثبت پنجمین افزایش ماهانه متوالی در ماه اوت قرار دارد. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا هم که روز ۲۶ اوت و به دلیل وقوع طوفان لارا تا رقم ۴۳ دلار و ۷۸ سنت رسیده بود در مسیر ثبت چهارمین رشد ماهانه متوالی قرار گرفته است.

روز جمعه و با ادامه تلاش های شرکت های انرژی برای از سرگیری فعالیت های خود در میادین فراساحلی خلیج مکزیک و بازگشایی پالایشگاه ها، بازارهای نفت از تبعات طوفان ویرانگر لارا تا حد زیادی رها شدند.

عامل دیگری که هرچند به شکلی محدود به رشد قیمت نفت کمک کرده تضعیف ارزش دلار بوده است. به رغم اینکه افت تقاضا موجب کندی روند ترمیم بازار پس از شیوع بحران کرونا شده و میزان عرضه نیز همچنان بالاست، کاهش ارزش دلار موجب ارزان شدن کالاهای ارزش گذاری شده به این ارز از جمله نفت خام برای خریدارانی گشته که با ارزهای غیردلاری خرید می کنند.

مایک تران، تحلیلگر موسسه آر بی سی کپیتال در این باره گفت: «ما معتقدیم تاثیر دلار ارزان بر میزان خرید نفت حداقلی خواهد بود.»

لینک کوتاه خبر: https://farasoonews.ir/rbtFja