امروز چهارشنبه، ۲ فروردین ۱۴۰۲
فیس بوک

فیس‌بوک برای فیلتر محتوا دست به کار شد

به گزارش فراسو، تغییرات گسترده جهانی که در شرایط سرویس فیس‌بوک ایجاد شده و از اول اکتبر اجرایی می‌شود به فیس‌بوک اجازه می‌دهد هر آنچه لازم به نظر برسد انجام دهد تا اهداف کسب و کار خود در فضای متغیر رگولاتوری را حفظ کند.

فیس‌بوک اعلام کرد این تغییرات به این شبکه اجتماعی اجازه می‌دهد در واکنش به قانون استرالیا که این شرکت را ملزم می‌کند برای انتشار محتوای شرکتهای رسانه ای به آنها پول پرداخت کند، مانع اشتراک گذاری اخبار توسط کاربران و ناشران استرالیایی شود. اما سخنگوی فیس‌بوک اعلام کرد این تغییرات به صورت جهانی خواهد بود.

در اطلاعیه‌ای که فیس‌بوک برای کاربرانش ارسال کرد، آمده است: ما می‌توانیم مانع دسترسی شما به محتوا، خدمات یا اطلاعاتی شویم که به نظر می‌رسد برای جلوگیری از مشکلات حقوقی یا رگولاتوری برای فیس‌بوک ضروری است یا دسترسی شما را محدود کنیم.

این تغییر سیاست فیس‌بوک برخلاف اظهارات اخیر مارک زاکربرگ، مدیرعامل فیس‌بوک است که درباره اهمیت آزادی بیان صحبت کرده بود.

براساس گزارش بلومبرگ، فیس‌بوک مدتهاست پیرامون گستردگی کنترل محتوا در پلتفرم‌های خود در کشمکش است و با قوانین مختلفی که بیش از یک میلیارد کاربر این شبکه اجتماعی در سراسر جهان را پوشش می‌دهد، مواجه است. این مسئله با نزدیک شدن به انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا در نوامبر، انتشار اطلاعات نادرست درباره پاندمی کووید ۱۹ و افزایش تفحص درباره روابط مدیران فیس‌بوک با افراد قدرتمند، حساسیت ویژه‌ای پیدا کرده است.

فیس‌بوک سالها تلاش کرده است وارد بازار چین شود اما نتوانسته توافقی حاصل کند یا محصولی عرضه کند که سیاستهای سانسور و مالکیت چینی را اقناع کند.

لینک کوتاه خبر: https://farasoonews.ir/XaeptZ