امروز چهارشنبه، ۲ فروردین ۱۴۰۲

عربستان ۲ میدان کوچک نفت و گاز کشف کرد

وزیر انرژی عربستان اعلام کرد شرکت آرامکو دو میدان نفت و گاز در مناطق شمالی این کشور کشف کرده است. این اکتشاف به عربستان کمک می کند به اهداف گازی خود برسد و گاز غرب این کشور که در حال حاضر فاقد شبکه گازی است، تامین می شود.

به گزارش فراسو به نقل از بلومبرگ، عبدالعزیز بن سلمان، وزیر انرژی عربستان اعلام کرد شرکت آرامکو دو میدان نفت و گاز در مناطق شمالی این کشور کشف کرده است.

تولید گاز از میدان حدابه الحجره نزدیک به مرز عراق آغاز شده و روزانه ۱۶ میلیون فوت مکعب گاز و ۱۹۴۴ بشکه میعانات گازی از آن به دست می آید. میدان نفتی جدید ابرق الطلوع هم تولید روزانه ۳ هزار بشکه نفت خام، ۴۹ هزار بشکه میعانات گازی و ۱٫۱ میلیون فوت مکعب گاز طبیعی را آغاز کرده است.

شرکت آرامکو اعلام کرد به حفاری ادامه می دهد تا بتواند ظرفیت انرژی این میادین نفتی را ارزیابی کند.

رابین میلز، موسس شرکت مشاوره «قمری انرژی» در دوبی اظهار داشت:« این کشف آرامکو در مقایسه با ظرفیت تولید فعلی ۸٫۵ میلیون بشکه در روز این شرکت بسیار اندک است ولی کمک می کند عربستان به هدفش برای تقویت تولید غیرنفتی برسد. اگر حجم و هزینه های تولید مناسب باشد، به عربستان کمک می کند به اهداف گازی خود برسد و گاز غرب این کشور که در حال حاضر فاقد شبکه گازی است، تامین می شود».

لینک کوتاه خبر: https://farasoonews.ir/xCkysB