امروز چهارشنبه، ۲ فروردین ۱۴۰۲

شمارش معکوس برای انتشار اوراق فروش تبعی ” تملت”

انتشار اوراق فروش تبعی روی سهام تامین سرمایه بانک ملت با سررسید یکساله و قیمت اعمال (قیمت روز ضربدر ۱۸درصد) در دست بررسی قرار گرفت.

به گزارش فراسو، سید روح اله حسینی مقدم، مدیرعامل شرکت تامین سرمایه بانک ملت با اعلام این خبر افزود: گروه مالی ملت به عنوان سهامدار عمده تامین سرمایه بانک ملت و با هماهنگی های صورت گرفته با بورس تهران، موضوع انتشار اوراق فروش تبعی با سررسید یکساله و قیمت اعمال (قیمت روز ضربدر ۱۸درصد) روی سهام تامین سرمایه بانک ملت (تملت) را بررسی می کند.

وی هدف از اتخاذ چنین تصمیمی را اطمینان بخشی به سهامداران عنوان کرد و افزود: بانک ملت همواره تحولات بازار سرمایه را رصد کرده و حامی سهامداران و سرمایه گذاران است. در این راستا نیز با توجه به نوسانات اخیر رخ داده در بورس، تصمیم به اعتمادسازی هر چه بیشتر به سهامداران گرفته شده که یکی از مهمترین موارد می تواند همین انتشار اوراق فروش تبعی روی سهام باشد.

حسینی مقدم در ادامه افزود: به این ترتیب سهامدارانی که اقدام به خرید اوراق اختیار فروش تبعی سهام شرکت تامین سرمایه بانک ملت یا همان «تملت» کنند، در سررسید که دوره یکساله است، می توانند از قیمت روز خریداری شده با سودی بالغ بر ۱۸درصد برخوردار شوند.

مدیرعامل «تملت» در خصوص اوراق فروش تبعی توضیح داد: «اوراق اختیار فروش تبعی» اوراقی است که براساس آن فروشنده که همان شرکت منتشر کننده است، متعهد می‌شود تعداد معینی از سهام شرکت را به قیمت مشخصی که اصطلاحاً به آن قیمت اعمال می‌گویند، در تاریخ معین یا همان تاریخ اعمال از سهامدار خریداری کند.

حسینی مقدم ادامه داد: از سوی دیگر خریدار اوراق اختیار فروش تبعی نمی تواند بیش از تعداد دارایی پایه ای که در اختیار دارد، اوراق اختیار فروش تبعی خریداری کند.خریدار موظف به رعایت محدودیت های خرید هر کد معاملاتی تعیین شده است. به عبارت دیگر، مجموع تعداد اوراق اختیار فروش تبعی تحت مالکیت هر خریدار در پایان هر روز معاملاتی، حداکثر باید به تعداد کل دارایی پایه متعلق به وی و با رعایت محدودیت خرید هر کد معاملاتی در اطلاعیه عرضه باشد.

یادآور می شود، طبق دستورالعمل معاملات اوراق اختیار فروش تبعی در بورس تهران و فرابورس، اشخاص حقوقی که اقدام به خرید اوراق مذکور به میزان یک میلیون ورقه و بیشتر کنند، ملزم به واگذاری اختیار خرید تبعی در همان روزی هستند که سهام پایه و اوراق اختیار فروش تبعی را خریداری کرده‌اند./ سنا

لینک کوتاه خبر: https://farasoonews.ir/58Ya6u