امروز چهارشنبه، ۲ فروردین ۱۴۰۲

دولت، لایحه‌ جامعی را برای ساماندهی بورس به مجلس ارسال کند

جعفر قادری، عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تاکید کرد: براساس تصمیمات امروز جلسه غیرعلنی باید فرصتی فراهم شود تا افراد برای ورود به بازار بورس متحمل ریسک کمتری شده و با اطمینان بیشتری نقدینگی خود را وارد بورس کنند.

به گزارش فراسو به نقل از خانه ملت، جعفر قادری، عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به اظهارات امروز دکتر قالیباف رئیس مجلس درباره راهکارهای پارلمان برای تقویت و تثبیت بازار بورس گفت: نشست غیرعلنی امروز با حضور دژپسند وزیر اقتصاد و دارایی و همتی رئیس کل بانک مرکزی درباره مشکلات بازارهای بورس و ارز برگزار و گلایه‌ها و پیشنهادات نمایندگان مطرح شد.

نماینده مردم شیراز در مجلس ضمن تاکید براینکه بازار سرمایه در شرایط کنونی امکان و فرصتی را برای حل مشکلات کشور فراهم کرده است، افزود: دولت نباید اجازه دهد تا این فرصت تبدیل به یک تهدید شود بلکه باید حتی تهدیدهای موجود را هم تبدیل به یک فرصت برای کشور کند.

وی اظهار کرد: ایرادات و اشکالات کنونی بازار بورس باید رفع و به شکل‌های مختلف موجب ثبات نرخ سهام شود، در این عرصه می‌توان از روش‌های دیگر کشورها برای حمایت از بازار بورس مانند بازارگردانی، استفاده از ابزارهای پوشش ریسک و بیمه سهام و … استفاده و آنها را تبدیل به قانون کرد.

قادری تاکید کرد: براساس تصمیمات امروز جلسه غیرعلنی باید فرصتی فراهم شود تا افراد برای ورود به بازار بورس متحمل ریسک کمتری شده و با اطمینان بیشتری نقدینگی خود را وارد بورس کنند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس ادامه داد: نباید شرایط به گونه‌ای باشد که افرادی که برای اولین بار وارد بورس می‌شوند، بورس زده شوند بلکه باید فرصت مشارکت و تمایل را برای سرمایه گذاری در بورس افزایش داد.

وی با بیان اینکه مجلس برای حل مشکل بازار بورس مصمم است، گفت: مجلس می‌تواند برای حل مشکلات بازار سرمایه طرحی را ارائه کند اما بهتر است، دولت لایحه‌ جامعی را برای ساماندهی بازار بورس به مجلس ارسال کند.

لینک کوتاه خبر: https://farasoonews.ir/DCEgVq