امروز چهارشنبه، ۲ فروردین ۱۴۰۲

خانه‌های اجاره‌ای به مسافران مازندران در محرم پلمب می‌شود

مدیرکل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی مازندران به تابلو به دستان حاشیه جاده‌ها و خیابان‌های استان هشدار داد و گفت : فعالیت خانه‌های مسافر غیرمجاز در تعطیلات ایام محرم به دقت زیر نظر گرفته می‌شود و در صورت شناسایی به سرعت پلمب خواهد شد.

به گزارش فراسو، سیف الله فرزانه در گفت و گو با ایرنا افزود: بر اساس مصوبه ستاد استانی مقابله با ویروس کرونا فعالیت تمامی خانه های مسافر غیرمجاز ممنوع است و هیچکدام حق اجاره به مسافران و گردشگران را ندارند.

وی با بیان این که در حالت عادی نیز فعالیت خانه های مسافر غیرمجاز ممنوع است ، گفت : اما بر اساس هماهنگی میان میراث فرهنگی و نیروی انتظامی گشت های محسوس و نامحسوب برای شناسایی این خانه ها تشدید شده و بدون هیچ تذکری واحد مذکور پلمب خواهد شد.

مدیرکل میراث فرهنگی مازندران حضور افراد تابلو به دست در حاشیه خیابان و جاده‌ها برای اجاره خانه را نیز غیر قانونی توصیف کرد و هشدار داد  در صورت مشاهده این افراد ، با آنها برخورد انتظامی خواهد شد.

فرزانه فعالیت باقی واحدهای اقامتی و پذیرایی گردشگری را بلامانع اعلام کرد و گفت : اما خدمات‌دهی این تاسیسات باید با ظرفیت ۵۰ درصد انجام شود و تخطی از این میزان جریمه به همراه خواهد داشت.

او افزود : در صورت مواجهه با هرگونه تخطی از مصوبات ستاد مقابله با ویروس کرونا برای واحد متخلف پرونده قضایی تشکیل شده و مستقیم به دادستان شهرستان تحویل می شود.

فرزانه به تداوم وضعیت قرمز کرونایی مازندران اشاره کرد و گفت : توصیه میراث فرهنگی برای مسافران و گردشگران این است که در شرایط فعلی به مازندران سفر نکنند.

وی تاکید کرد: در صورت مسافرت به مازندران رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی هم برای مسافران و هم تاسیسات اقامتی ضروری است و تخطی از آن گذشته از عواقب نظارتی ، عواقب جانی به همراه خواهد داشت.

با ورود ویروس کرونا به استان مازندران از اسفند ماه سال گذشته حوزه گردشگری بیشترین میزان خسارت را متحمل شد که آمارهای رسمی و غیررسمی میزان خسارت کرونا را حدود ۲هزار میلیارد تومان برآورد می‌کند.

آغاز پیک دوم شیوع ویروس کرونا در مازندران از اواسط تیر ماه امسال زنگ خطر رعایت نکردن فاصله‌گذاری اجتماعی را در مازندران به صدا درآورد و منجر به بازگشت محدودیت‌های کرونایی برای حوزه گردشگری و عمومی استان شد.

با توجه به تعطیلات آخر این هفته و ابتدای هفته آینده که حدوداً چهار روز خواهد ، پیش‌بینی می‌شود جمع زیادی از شهروندان از اقصی نقاط کشور به مازندران سفر کنند و به همین خاطر هم ستاد مقابله با کرونای استان مصوبه ای ویژه نظارت بر تابلو به دستان داشته است .

لینک کوتاه خبر: https://farasoonews.ir/LNiP0R