امروز چهارشنبه، ۲ فروردین ۱۴۰۲

حضور ۲۵ کشور در دوازدهمین نشست بین‌المللی بازار سرمایه اسلامی

سازمان بورس و اوراق بهادار دوازدهمین دوره بین‌المللی بازار سرمایه اسلامی (ICM) را در ۲۴ و ۲۵ شهریور ماه جاری (۱۴ و ۱۵ سپتامبر ۲۰۲۰) برگزار می کند. این دوره برای اولین بار به دلیل شیوع ویروس کرونا، به صورت آنلاین خواهد بود.

به گزارش فراسو، سیاوش وکیلی، مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان بورس با اعلام این خبر به سنا، گفت:  موضوع اصلی این دوره “رویکرد مناسب در برابر مسائل نوظهور مالی اسلامی” است که مباحثی همچون ” فین تک و بازار سرمایه اسلامی”، “حاکمیت، جامعه و محیط (ESG)” و “سرمایه‌گذاری مسوولانه اجتماعی (SRI)” در بازار سرمایه اسلامی، ”  شرکت‌های کوچک و متوسط بازار سرمایه”، “امور مربوط به نوآوری و قانونگذاری”، و “الگوهای کارای انتشار صکوک دولتی” را پوشش می‌دهد.

وکیلی افزود: تاکنون بیش از ۷۰ میهمان خارجی از ۲۵ کشور از جمله اتریش، بلغارستان، آلمان، هلند، مجارستان، هند، بنگلادش، اندونزی، عراق، قزاقستان، لوکزامبورگ، مالزی، مالدیو، مونته‌نگرو، نیجریه، عمان، پاکستان، پرو، روسیه، سنگاپور، سودان، تایلند، ترکیه و بریتانیا در این رویداد بین‌المللی ثبت نام کرده‌اند که نکته حائز اهمیت اینکه در میان آنها روسای نهادهای ناظر و مدیران عامل بورس‌های خارجی نیز حضور دارند.

یادآور می شود، برای اولین بار تعدادی از انجمن‌ها و دانشگاه‌های معتبر و شناخته‌شده بین‌المللی از جمله  مرکز تحقیقات بین‌المللی اقتصاد و دارایی اسلامی مالزی (IRCIEF)، دانشگاه زعیم استانبول (IZM) ترکیه، انجمن متخصصان مالی اسلامی (AIFP) قزاقستان، اخبار مالی اسلامی(IFN) به عنوان «همکار رسانه‌ای» و دانشگاه امام صادق (ع) و انجمن مالی اسلامی ایران از این رویداد حمایت مالی کرده‌اند.

هر ساله علیرغم وجود تحریم‌های ناجوانمردانه بین‌المللی، همایش بین‌المللی بازار سرمایه اسلامی مورد استقبال کشورها، به ویژه کشورهای غیر مسلمان قرار می‌گیرد و این دوره در مقایسه با دوره‌های پیشین، از استقبال بی‌نظیری بهره‌مند بوده است.

لینک کوتاه خبر: https://farasoonews.ir/fdMGir