امروز پنج شنبه، ۱۱ خرداد ۱۴۰۲

تعداد چاه های نفت و گاز آمریکا برای اولین بار طی ۴ هفته گذشته کاهش یافت

اطلاعات شرکت خدمات انرژی بیکر هیوز نشان می دهد تعداد چاه های نفت و گاز آمریکا که اولین نشانه تولید نفت این کشور در آینده است، دو حلقه در هفته منتهی به یازدهم سپتامبر کاهش یافته و به ۲۵۴ رسیده است.

به گزارش فراسو به نقل از رویترز، شرکت‌های انرژی آمریکا تعداد چاه های نفت و گاز طبیعی این کشور را برای اولین بار طی ۴ هفته گذشته پایین آوردند. افزایش قیمت نفت خام طی ماههای اخیر برخی تولیدکنندگان را تشویق کرده بود فعالیت در چاه های نفت را از سر بگیرند.

اطلاعات شرکت خدمات انرژی بیکر هیوز نشان می دهد تعداد چاه های نفت و گاز آمریکا که اولین نشانه تولید نفت این کشور در آینده است، دو حلقه در هفته منتهی به یازدهم سپتامبر کاهش یافته و به ۲۵۴ رسیده است.

تعداد چاه های نفت و گاز آمریکا در هفته منتهی به چهاردهم اوت به پایین‌ترین رقم یعنی ۲۴۴ رسیده بود. این رقم ۶۳۲ حلقه معادل ۷۱ درصد کمتر از سال گذشته در همین زمان است.

تعداد چاه های نفت آمریکا یک حلقه در این هفته کاهش یافته و به ۱۸۰ رسیده است. تعداد چاه های گاز هم یکی پایین آمده و به ۷۱ رسیده است.

انتظار می رود تولید نفت خام آمریکا در سال جاری میلادی ۸۷۰ هزار بشکه در روز کاهش یافته و به ۱۱٫۳۸ میلیون بشکه در روز برسد. با وجود اینکه قیمت نفت آمریکا در نتیجه همه گیری ویروس کرونا هنوز هم ۳۸ درصد کمتر از آغاز سال جاری میلادی است، ولی ۱۰۰ درصد نسبت به پنج ماه گذشته افزایش یافته و به ۳۷ دلار در هر بشکه رسیده است. دلیل این افزایش قیمت امید به بهبود اقتصاد جهان و افزایش تقاضا برای انرژی با برداشته شدن تعطیلی‌های اعمال شده جهت مهار گسترش ویروس کرونا بوده است.

تحلیلگران می گویند این افزایش قیمت شرکت‌های انرژی را تشویق کرده طی هفته های اخیر بر تعداد چاه های نفت و گاز بیفزایند. ولی اکثر شرکت های نفتی هنوز هم ترجیح می دهند هزینه های خود را پایین نگه دارند.

انتظار می رود شرکت های مستقل اکتشاف و تولید نفت در آمریکا هزینه های خود را در سال جاری میلادی ۴۷ درصد نسبت به سال گذشته پایین بیاورند. هزینه‌های سرمایه این شرکت ها ۹ درصد در ۲۰۱۹ کاهش داشت، در حالی که ۲۳ درصد در ۲۰۱۸ افزایش یافته بود.این شرکت ها پیش بینی می کنند هزینه آنها در سال آینده میلادی ۸ درصد کمتر از ۲۰۲۰ باشد.

لینک کوتاه خبر: https://farasoonews.ir/PTRH9y