امروز چهارشنبه، ۲ فروردین ۱۴۰۲

تأکید معاون وزیر ارتباطات بر ضرورت تقویت فعالیت‌های هوشمند‌سازی شبکه پستی

معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با حضور در شرکت ملی پست و دیدار با مدیرعامل، بر ضرورت تقویت فعالیت‌های هوشمند‌سازی شبکه پستی تاکید کرد.

به گزارش فراسو به نقل از روابط عمومی شرکت ملی پست، در دیدار سیروس موثقی با رمضانعلی سبحانی‌فر که عصر یکشنبه در دفتر وی انجام شد، ضمن بررسی مهمترین مسایل جاری شبکه، طرح‌ها و پروژه‌های در دست اجرا مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

سبحانی‌فر در ادامه با اشاره به موانع پیشبرد این طرح ها و پروژه‌های هوشمند‌سازی، افزود: تامین اعتبار و منابع مالی یکی از اصلی‌ترین عوامل اجرایی شدن پروژه‌ها و ارتقا شبکه الکترونیک پست است که در برخی موارد با مشکل مواجه شده و نیازمند مساعدت و همراهی بیشتر وزارت تابعه است.

وی یکپارچه شدن شبکه پستی و ضرورت عملیاتی شدن سورتینگ مرکز تجزیه و مبادلات پستی تهران و استان‌ها را مورد تاکید قرار داد و تصریح کرد: تحقق این پروژه یکی از اولویت‌های اصلی شرکت ملی پست است که با اجرایی شدن آن، شاهد تحولی بزرگ در ارسال مراسلات، به ویژه بهبود سرعت و ارتقا کیفیت خواهیم بود.

رییس هیئت مدیره شرکت ملی پست در این دیدار همچنین به اهمیت توسعه و تقویت دفاتر ICT روستایی اشاره کرد و گفت: تقویت این دفاتر، بخش زیادی از نیاز مردم ساکن روستاها و مناطق کمتر توسعه یافته را برای دسترسی به خدمات غیرحضوری دولتی و غیردولتی مرتفع ساخته و نقش مهمی در کاهش هزینه‌ها و بهبود رفاه مردم این مناطق دارد.

سبحانی‌فر در ادامه به موضوع اهمیت بهبود معیشت کارکنان شبکه پستی پرداخت و اظهار داشت: توجه به این موضوع در کنار ایجاد امنیت شغلی بیشتر برای همکاران قراردادی که بخش زیادی از کارکنان شرکت ملی پست را تشکیل می‌دهند، نقش موثری در تقویت انگیزه نیروی انسانی در همراهی با اهداف و برنامه‌های تعیین شده دارد.

سیروس موثقی معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی وزیر ارتباطات نیز در این دیدار، ضمن تاکید بر اهمیت مباحث مطرح شده، در خصوص همکاری همه جانبه به منظور تحقق برنامه‌ها و پروژه‌های تعیین شده و رفع موانع و چالش‌ها موجود، قول مساعد داد.

لینک کوتاه خبر: https://farasoonews.ir/Ya2JCK