امروز چهارشنبه، ۲ فروردین ۱۴۰۲

با حضور رییس جمهوری: ۱۲ پروژه تولیدی در منطقه ویژه اقتصادی پیام افتتاح شد

با حضور رییس جمهوری و به صورت ویدئوکنفرانس ۱۲ پروژه تولیدی در منطقه ویژه اقتصادی پیام به بهره‌برداری رسید.

به گزارش فراسو به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، رییس جمهوری امروز به طور همزمان ۵۸ طرح تولیدی و صنعتی را در سراسر کشور از جمله البرز به صورت ویدئوکنفرانس افتتاح کرد.

 واحدهای تولیدی و صنعتی  منطقه ویژه اقتصادی پیام البرز با سرمایه گذاری بیش از هفت هزار میلیارد ریال و با اشتغالزایی ۷۲۲ نفر راه اندازی شده است.

 از شاخص ترین واحدهایی که توسط رییس جمهوری در منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام به بهره برداری رسید، شرکت صنایع ماشین های اداری و لوازم خانگی با سرمایه‎گذاری ۵۵۰۰ میلیارد ریال و اشتغالزایی ۳۷۰ نفر است که تا پایان امسال افتتاح فاز دوم با میزان اشتغالزایی این شرکت به ۸۰۰ نفر خواهد رسید.

در هر شیفت کاری ۸ساعته این کارخانه ۵۰۰ لباسشویی تولید می‌شود و ۲۵ درصد نیاز کشور در تولید یخچال و لباسشویی را تامین می‌کند.

 ایجاد مرکز داده و آزمایشگاه تحقیق و توسعه ارزهای دیجیتال، تولید تجهیزات اندازه گیری الکترونیکی، مونتاژ دوربین های مداربسته و سیستم های هوشمند اماکن و خودرو و مونتاژ توربو شارژهای موتورهای بنزینی و دیزلی از دیگر پروژه هایی است که به بهره برداری رسید.

 همچنین شرکت‌های تولید لوازم یک بار مصرف پلاستیکی و مواد ضدعفونی و بهداشتی و آرایشی و مونتاژ دستگاه های تهویه و هواساز وارد چرخه تولید شدند.

شکل گیری فرودگاه بین المللی پیام وابسته به وزارت ارتباطات و فناوری ارتباطات اواخر دهه ۶۰ در جنوب غربی کرج ظرفیتی را به وجود آورد که دهه های بعد گام های موثری برای تجارت هوایی و رونق اقتصادی در نزدیکی پایتخت شاهد باشیم.

ساختار شکلی و موقعیت جغرافیایی فرودگاه پیام فرصتی شد تا در گام  تاسیس منطقه ویژه اقتصادی از دهه ۸۰ در آن آغاز شود  و سپس در دهه ۹۰ با راه اندازی بخش مسافری فرودگاه و بسترسازی برای فعالیت شهرک آی تی اقدام تکمیلی و روزآمد به عمل آید.

منطقه ویژه اقتصادی پیام  با وسعت ۳۶۰۰ هکتار در حوزه صنعت و بازرگانی در مجاورت پایتخت دارای فرودگاه اختصاصی با ظرفیت هوانوردی، آموزشی، مسافری و کارگو است.

استقرار ۷۰ شرکت تولیدی فعال از مزیت های  منطقه ویژه اقتصادی پیام در استان البرز است.

مستقر بودن کارخانه ها و خدمات خاص از جمله تولید کیسه های خون، مرکز پت اسکن، فارم های تولید رمز در منطقه از جمله مزایایی است که پیام را منحصر به فرد کرده است.

لینک کوتاه خبر: https://farasoonews.ir/bQEw1L