امروز چهارشنبه، ۲ فروردین ۱۴۰۲
ابراهیمی

یک مقام رسمی سازمان بورس اعلام کرد: تکذیب شایعه عدم حمایت دولت و مجلس از بازار سرمایه

به گزارش فراسو به نقل از سنا، محمدحسن ابراهیمی سروعلیا با رد شایعاتی دال بر عدم حمایت دولت و مجلس از بازار سرمایه گفت: رییس‌جمهور از مردم برای حضور در بازار سرمایه دعوت به عمل آورده‌ و نمایندگان مجلس نیز به صورت مستمر پیگیر وضعیت بازار سرمایه هستند.

وی افزود: درحال حاضر متغیر منفی خاصی در اقتصاد کشور وجود ندارد که بخواهد منجر به روند نزولی شدید در بازار سرمایه شود و آنچه شاهد آن هستیم بخشی از فرایند طبیعی بازار برای اصلاح قیمت‌هاست.

معاون نظارت بر بورس‌ها و ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار ضمن بیان مطلب بالا، گفت: بازار سرمایه متشکل از روندهای صعودی و نزولی است و این مسئله به طور پیوسته در بورس اتفاق می‌افتد.

وی تصریح کرد: با این حال، برخی از سهامداران تازه وارد که در روزهای صعودی بازار به آن پیوسته‌اند، تجربه روندهای نزولی را نداشته و با مشاهده کاهش قیمت سهم اقدام به فروش می‌کنند که این شیوه هیجانی به نفع آنان نیست.

ابراهیمی سرو علیا، با توجه دادن عموم سهامداران به نوسانان طبیعی بازار سرمایه عنوان داشت: به طور معمول در این شرایط برخی حرفه‌ای‌ها اقدام به خرید سهام هم می‌کنند.

این مقام رسمی سازمان در ادامه گفت: به سهامدارانی که با ساز و کار بازار سرمایه آشنایی کامل ندارند توصیه کرد از طریق سرمایه‌گذاری در صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک در بازار سرمایه، سرمایه‌گذاری کنند.

وی اضافه کرد: شرکت‌های مشاور سرمایه‌گذاری و سبدگردان که دارای مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار هستند می‌توانند در سرمایه‌گذاری افراد ناآشنا با بازار سرمایه کمک زیادی کنند.

ابراهیمی سروعلیا در پایان خاطرنشان کرد: از عموم سرمایه‌گذاران انتظار می‌رود تحت تاثیر گروه‌های مجازی غیرمجاز که گاهی اطلاعات غیرواقع در مورد سهام به مردم می‌دهند، قرار نگیرند و با آگاهی به طور مستقیم یا غیرمستقیم در بازار سرمایه سرمایه‌گذاری کنند.

لینک کوتاه خبر: https://farasoonews.ir/azXLlt