امروز چهارشنبه، ۲ فروردین ۱۴۰۲

کاهش نوسان معاملات بورس به ۲ درصد تکذیب شد

مدیرعامل بورس اوراق بهادار تهران؛ کاهش دامنه نوسان معاملات بورس به سطح دو درصد را تکذیب کرد، ضمن اینکه پیشتر افزایش دامنه نوسان شایعه شده بود.

به گزارش فراسو به نقل از سنا، علی صحرایی اعلام کرد: شایعه افزایش دامنه نوسان سهام در گذشته مطرح بود و اکنون باردیگر این شایعه پیرامون کاهش دامنه نوسان به دو درصد مطرح شده که این شایعات درست نیست.

وی افزود: برای رفع مشکلات در سامانه معاملات به زودی تغییراتی بنیادین انجام می شود. سهام حاضر در بازار بورس تهران به واسطه تراکنش‌های زیاد و مشکلات سامانه در کوتاه مدت و خیلی موقت در دو نوبت زمانی معامله می‌شوند.

به گفته صحرایی، براساس این تغییرات، صنایع در دو زمان مختلف و دوره معاملاتی جداگانه سفارش‌گیری می‌شوند. بخشی از معاملات در زمان زودتر شروع می‌شود از سوی دیگر، صنایعی که بیشترین سهام را در دل خود جای داده‌اند و چند صنعت دیگر هم در زمان دیگری که تا ساعت ۱۵ بطول می انجامد، معامله خواهند شد. این اتفاق برای یک دوره کوتاه‌ مدت است.

سامانه معاملات دو هسته‌ای 

مدیرعامل بورس تهران تصریح کرد: براساس تصمیمی دیگر همان طور که در سال ۹۷ هسته معاملاتی فرابورس و بورس جدا شدند، برای بورس تهران هم دو سامانه معاملاتی جدا در نظر گرفته‌ شده و بزودی دو هسته معاملاتی برای معاملات شرکت‌های حاضر در بازار سهام فعال می‌شود.

لینک کوتاه خبر: https://farasoonews.ir/0Mhl7y