امروز دوشنبه، ۷ فروردین ۱۴۰۲

وزیر نفت: ‌میدان نفتی چنگوله ‌به پیمانکار ‌واگذار شد‌

وزیر نفت با بیان اینکه ‌میدان نفتی چنگوله ‌را به پیمانکار آذر واگذار کرده‌ایم، بر استفاده از مدیران ایلامی ‌قول مساعد دادند.

به گزارش فراسو، ‌نمایندگان استان ایلام در مجلس شورای اسلامی با وزیر نفت دیدار و در مورد مسائل حوزه نفت و گاز استان با زنگنه صحبت کردند.

‌بیژن زنگنه‌ وزیر محترم در این دیدار با بیان اینکه ‌نسبت به ایلام تعصب دارم، اظهار داشت: ارتباط با بحث پتروشیمی و مسئولیت‌های اجتماعی وزارتخانه، باید جلساتی با نمایندگان ایلام و مدیران مربوطه برگزار کنم.

وی تاکید کرد: در ‌ارتباط‌ با شرکت نفت و گاز غرب کشور، معاونت‌های حاضر در ایلام را مورد بررسی قرار می‌دهم و برای صنایع پایین‌دستی نیز باید به دنبال سرمایه‌گذار باشیم.

وزیر نفت با بیان اینکه ‌میدان نفتی چنگوله ‌را به پیمانکار آذر واگذار کرده‌ایم، بر استفاده از مدیران ایلامی ‌قول مساعد دادند.

در این دیدار ‌‌سارا فلاحی نماینده مردم ایلام در مجلس با بیان اینکه‌ معاونت‌هایی که از شرکت نفت و گاز غرب کشور در ایلام ایجاد شده‌ صرفا یک ساختمان است، اظهار داشت: ‌این معاونین با حق ماموریت به ایلام می‌آیند و عملا هیچ نفعی برای ایلام ندارند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه مردم ایلام خواهان جدا شدن سهم ایلام از شرکت نفت و گاز غرب کشور هستند، افزود: در شرکت نفت و گاز غرب کشور حتما باید از مدیران ایلامی استفاده شود چون اکثر سهم آن متعلق به ایلام است.

وی با بیان اینکه فعالیت میدان نفتی چنگوله سریعا شروع شود، تصریح کرد: فاز اول پالایشگاه گاز ایلام تکمیل و فاز دوم آن آغاز شود و ‌طبق قانون مناطق نفت و گاز خیز باید وزارت نفت در قالب مسئولیت‌های اجتماعی بخشی از بودجه‌های عمرانی استان را تامین کند.

فلاحی با بیان اینکه کار و فعالیت پتروشیمی دهلران که با نظر مساعد وزیر نفت مجددا مورد توجه قرار گرفته ‌قابل تقدیر است و باید توجه بیشتری به آن مبذول شود، ادامه دا‌د: پتروشیمی ایلام و صنایع دیگر حوزه نفت و گاز باید توسط نیروهای بومی مدیریت شود و تمام فعالیت‌های آنها در زمینه استخدام و فعالیت‌های دیگر مورد رصد وزیر نفت باشد قبل از آن که مجلس وارد مقوله تحقیق و تفحص شود.

‌وی با بیان اینکه ایجاد صنایع پایین دستی پتروشیمی در استان مورد توجه جدی قرار بگیرد تا استان ایلام به هاب صادراتی پتروشیمی که وزیر نفت آن را از آرزوهای خود مطرح کرده تبدیل شود، ادامه داد: توجه به وضعیت کارکنان قراردادی «قرارداد مدت موقت» وزارت نفت و ضرورت اعمال ماده ۱۰ برای کارکنان وزارت نفت مورد توجه وزیر قرار بگیرد.

لینک کوتاه خبر: https://farasoonews.ir/LdZ7Tj