امروز چهارشنبه، ۲ فروردین ۱۴۰۲
شجاعی

ورود کمیسیون اصل ۹۰ به موضوع نوسانات اخیر بورس

نایب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس یازدهم از احتمال ورود کمیسیون مطبوعش به موضوع نوسانات اخیر بورس خبر داد.

به گزارش فراسو به نقل از خانه ملت، حسن شجاعی علی آبادی درباره روند نزولی بورس در روزهای اخیر گفت: در چند ماهه اخیر نگرانی‌های مختلفی از سوی کارشناسان و نمایندگان مجلس درباره بورس وجود داشته است.

وی ادامه داد: در جلساتی که با مسئولان اقتصادی در مجلس و دستگاه‌های اجرایی داشتیم نگرانی‌ها را بیان کردیم از جمله دو ماه قبل در دفتر وزیر اقتصاد گفتم بورس مایه نگرانی است و اگر به درستی مدیریت نشود دچار مخاطرات می‌شود.

هدایت نقدینگی سرگردان جامعه به تولید

نایب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس یازدهم عنوان کرد: دولت اگر به قصد جمع آوری نقدینگی و هدایت آن به سمت تولید و تامین سرمایه واحدهای تولیدی بورس رونق دهد امر خوبی محسوب می‌شود چون موجب هدایت نقدینگی سرگردان جامعه به تولید می شود و بهترین ابزار جذب این نقدینگی بورس است.

وی افزود: اگر قصد دولت به منظور جبران کسری بودجه  اقدام به رونق بازار سرمایه کند اقدام درستی نیست و قطعا دچار مشکلات و آسیب‌های جدی خواهیم شد.

جذب نقدینگی توسط بورس

شجاعی علی آبادی بیان کرد: در تعاملات با دولت بر این موضوع تمرکز داریم که بورس باید در خدمت تولید قرار بگیرد و طرح‌های مطرح شده درباره بورس در مجلس به منظور جذب نقدینگی توسط بورس و هدایت آن به سمت تولید است.

وی ابراز کرد: کمیسیون اصل ۹۰ درباره طرز کار قوای سه گانه حق ورود دارد و در صورت طرح شکایت اگر احساس شود طرز کار مسئولین دولتی در بورس ایراد دارد این کمیسیون به لحاظ قانونی امکان ورود در این موضوع دا شته و در صلاحیت قرار می گیرد.

وی افزود: ورود کمیسیون  اصل ۹۰ به موضوعات مختلف منوط به شکایت از طرز کار است و  تاکنون شکایت خاصی نرسیده اما اعضای کمیسیون می‌توانند نسبت به دستگاه‌های اجرایی شکایت خود را  ارائه دهند.

نایب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس یازدهم تصریح کرد: اگر جایی احساس کنیم بورس دولت به خوبی مدیریت نمی‌کند و مشکلات بوجود بیاورد امکان شکایت برای ورود به موضوع وجود دارد.

لینک کوتاه خبر: https://farasoonews.ir/0K9xgP