امروز چهارشنبه، ۲ فروردین ۱۴۰۲

۹۰ هزار میلیارد تومان نقدینگی وارد بازار بورس شده است

نایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه از حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی در نشست امروز کمیسیون متبوع خود خبر داد و گفت: بر اساس اظهارات وزیر امور اقتصادی و دارایی در چهار ماهه اول سال جاری ۹۰ هزار میلیارد تومان نقدینگی وارد بازار بورس شده است.

به گزارش فراسو، «محمد خدابخشی» در تشریح جلسه امروز سه‌شنبه کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: جلسه امروز کمیسیون با حضور فرهاد دژپسند وزیر اقتصاد و دارایی و معاونان وی درخصوص متغیرهای کلان اقتصادی و مدیریت نقدینگی برگزار شد و وزیر امور اقتصادی و دارایی گزارشی از وضعیت بازار بورس به کمیسیون ارائه کرد.

نایب رییس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس افزود: براساس گزارش وزیر امور اقتصادی و دارایی در ۴ ماهه اول امسال، نزدیک به ۹۰ هزار میلیارد تومان نقدینگی وارد بازار بورس شده است.

خدابخشی گفت: نمایندگان هم در این نشست دیدگاه‌ها و دغدغه‌های خود را درباره بازار بورس و اینکه در صورت نزولی شدن بازار وزارت امور اقتصادی و دارایی چه برنامه ای برای جبران تبعات اجتماعی آن خواهد داشت، مطرح کردند.

وی عنوان کرد: همچنین در این جلسه تاکید شد که باید درباره بازار بورس  اطلاع رسانی درست صورت گیرد. در عین حال  این نکته هم گفته شد که ورود به بازار بورس با ریسک همراه است و کسی که وارد این بازار می‌شود باید ریسک آن را هم بپذیرد.

نماینده مردم الیگودرز در مجلس خاطرنشان کرد: نمایندگان همچنین تاکید کردند که مدیریت نقدینگی باید به گونه‌ای باشد که این حجم وسیع نقدینگی به سمت بازارهای هدف، اجرای طرح‌های عمرانی، واحدهای تولیدی صنعتی و سرمایه در گردش هدایت شود.

خدابخشی ادامه داد: مقرر شد جلسه دیگری با حضور وزیر امور اقتصاد و دارایی و معاونین وی برگزار شود و یک برنامه کامل و جامع برای مدیریت نقدینگی از سوی این وزارتخانه به کمیسیون ارائه و برآورد شود که چه حجمی از نقدینگی در بازارهای مختلف وجود دارد و سرعت گردش نقدینگی به چه صورت است و وزارت امور اقتصادی و دارایی درخصوص هدایت این نقدینگی چه نقشی را ایفا می‌کند.

وی یادآورشد: نمایندگان در این جلسه تاکید داشتند که باتوجه به مشکلاتی که اکنون در کشور وجود دارد،  این نقدینگی به جاهایی هدایت شود که مشکلی از مشکلات کشور حل شود.

لینک کوتاه خبر: https://farasoonews.ir/3dPVTl