امروز دوشنبه، ۲۹ اسفند ۱۴۰۱

نقطه‌گذاری پروژه GNAF در ۶ شهر چهارمحال و بختیاری

مدیرکل پست چهارمحال و بختیاری جزئیات پروژه GNAF را تشریح کرد و گفت: یکی از وظایف پست در اجرای این پروژه، نقطه‌گذاری است که تا کنون در ۶ شهر استان انجام شده است.

به گزارش فراسو به نقل از روابط عمومی شرکت ملی پست، عبدل درگاهی در تشریح جزئیات پروژه GNAF در استان چهارمحال و بختیاری گفت: این پروژه یکی از پروژه‌های اولویت دار اقتصاد مقاومتی است و با اجرای آن امکان تعیین موقعیت دقیق نشانی های فیزیکی فراهم خواهد شد.

مدیرکل پست چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: در نتیجه نهایی این پروژه، تمام اماکن کشور به یک طول و عرض جغرافیایی همیشه ثابت وصل می‌شوند و همچنین با اجرای این پروژه، طول و عرض جغرافیایی، کدپستی و نشانی استاندارد که کلید مشترکی بین همه سازمان‌های خدمات‌رسان است بوجود می‌آید.

وی ادامه داد: در این پروژه‌ بانک‌های اطلاعاتی سازمان‌ها می‌توانند باهم ارتباط برقرار کنند که در حال حاضر این امکان وجود ندارد، همچنین قابلیت ارائه خدمات مکان ‌محور  آب، برق و گاز در GNAF وجود دارد.

درگاهی با بیان وظایف شبکه پستی به عنوان کارگزار این پروژه بیان کرد: در مرحله اول می‌بایست بانک اطلاعاتی کدپستی را به ‌هنگام ‌سازی کرد که این اقدام انجام شده، گام بعدی استاندارد‌ سازی نشانی‌ها‌ست که  آدرس‌ ها به سه قسمت تقسیم‌ شده‌اند؛ محله، معبر آخر، پلاک که آدرس همه پلا‌ک‌ها استاندارد است.

وی ادامه داد: وظیفه دیگر ما نقطه‌گذاری است، یعنی روی نقشه‌ها مختصات جغرافیایی روی کدپستی پیاده می‌شود که به دلیل عدم همکاری شهرداری‌ها و سازمان ثبت اسناد فقط در ۶ شهر این پروژه انجام شده است که تاکنون در شهر‌های شهرکرد، بروجن، طاقانک، باباحیدر، نافچ، شلمزار، کیار انجام شده است.

درگاهی با اشاره به اینکه انجام نقطه گذاری ها با در اختیار گرفتن نقشه‌های پارسل شهر‌های استان، انجام می‌شود گفت: ایجاد بانک‌های اطلاعاتی از وظایف دیگر شرکت ملی پست است که بنگاه‌های اقتصادی در بحث تبلیغات برای برقراری ارتباط با مشتریان می‌توانند با بانک اطلاعاتی کدپستی این ارتباط را برقرار کنند و با داشتن این بانک اطلاعاتی تمامی بازار کار برای فروش و بازار‌یابی در اختیار فروشنده قرار می‌گیرد.

مدیرکل پست استان خاطر ‌نشان کرد: ۶۷۰ هزار مکان در استان، نزدیک به ۹۸ درصد کدپستی دارد و ۲ درصد باقی ‌مانده هم مربوط به روستاهای زیر ۲۰ خانوار و دور ‌افتاده است

 

لینک کوتاه خبر: https://farasoonews.ir/ngci4E