امروز دوشنبه، ۷ فروردین ۱۴۰۲

قطعی برق برای کنترل مصرف بار/ برنامه‌ای برای خاموشی نداریم

مدیرعامل توزیع برق استان تهران قطعی‌های مکرر برق را ناشی از عدم صرفه جویی شهروندان اعلام کرد و گفت: با صرفه جویی تنها ۱۰ درصد در مصرف برق، مشکل و محدودیتی در تأمین برق نخواهیم داشت.

به گزارش فراسو، حاجی رضا تیموری مدیرعامل توزیع برق استان تهران، درباره قطعی‌های مکرر برق اظهار کرد: با توجه به شدت گرما و عدم همراهی مردم در مصرف برق مجبوریم برای کنترل فرکانس و مدیریت بار به صورت موردی و کوتاه مدت قطعی و خاموشی‌هایی را نیز داشته باشیم.

وی با بیان اینکه برنامه‌ای برای قطعی برق نداریم که بخواهیم اطلاع رسانی کنیم، افزود: در راستای کاهش و مدیریت مصرف، پیامک‌هایی از طرف نهادهای تجمیع کننده مبنی بر صرفه جویی و رعایت الگوی مصرف به مشترکان خانگی و تجاری ارسال می‌شود.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان تهران با تأکید بر صرفه جویی در میزان مصرف برق، تصریح کرد: اگر مشترکان تنها ۱۰ درصد در مصرف خود، تا یکی دو هفته آینده و خنک‌تر شدن هوا صرفه جویی کنند، مشکل و محدودیتی در تأمین برق سایر مشترکان نخواهیم داشت.

تیموری همچنین درباره مصرف برق دست‌فروشان در ساعات پیک مصرف عنوان کرد: مصرف برق دست‌فروشان به صورت غیرمجاز بوده که با همکاری نیروی انتظامی با این افراد برخورد و جمع آوری می‌شوند ولی مجدد در نقطه‌ای دیگر بساط کرده که در این راستا مساعدت و همت دیگر مسؤولان هم‌چون شهرداری‌ها را نیز می‌طلبد.

وی در پایان لازمه تأمین برق و رفع مشکلات را همراهی مردم دانست و یادآور شد: ما با تمام وجود پای کار هستیم تا برق مورد نیاز مردم را تأمین کنیم، از این رو از مشترکان تقاضا داریم با صرفه جویی و خاموش کردن لامپ‌های اضافی برای رفع مشکلات و قطعی‌ها همراهی‌های لازم را داشته باشند.

لینک کوتاه خبر: https://farasoonews.ir/CBoRVo