امروز دوشنبه، ۲۹ اسفند ۱۴۰۱

عقبگرد شاخص بورس به کانال ۱۸۰۰۰۰۰ واحد

شاخص بورس در ادامه ریزش‌های چند روز اخیر در حالی که کمتر از ۲ ساعت از آغاز معاملات تالار شیشه‌ای می‌گذرد با بیش از ۵۷۰۰۰ واحد افت بعد از مدت ها وارد کانال یک میلیون و ۸۰۰ هزار واحدی شد.

به گزارش فراسو، در معاملات روز جاری تالار شیشه ای «تا لحظه تنظیم خبر» شاخص بورس با ۵۷۰۱۸ واحد سقوط در کانال یک میلیون و ۸۰۰ هزار واحدی قرار گرفت و به یک میلیون و ۸۴۶ هزار و ۲۴۹ واحد رسید.

جزییات داد و ستدهای تالار شیشه‌ای نشان می‌دهد که همه شاخص‌های اصلی بورس «شاخص کل، شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، شاخص کل (هم وزن)، شاخص قیمت (هم وزن)، شاخص آزاد شناور، شاخص بازار اول و شاخص بازار دوم» به طور میانگین ۲.۵۷ درصد کاهش مواجه شده‌اند.

این اتفاق درحالی در بازار سهام رخ داد که شرکت های «صنایع پتروشیمی خلیج فارس با (۵۷۸۳) واحد، ملی مس ایران با (۳۷۰۷) واحد، فولاد مبارکه اصفهان با (۳۲۹۱) واحد، پالایش نفت اصفهان با (۳۰۰۸) واحد، پالایش نفت تهران با (۲۵۹۵) واحد، سرمایه گذاری غدیر با (۲۴۶۶) واحد و ایران خودرو با (۲۰۱۷) واحد» بیشترین تاثیر را در کاهش شدید نماگر تالار شیشه‌ای را بر عهده داشته‌اند.

افت ۵۱۸ واحدی آیفکس

در عین حال آمارها نشان می‌دهد که اوضاع در فرابورس هم در وضعیت قرمز قرار دارد به طوری که آیفکس شاخص معاملات این بازار با ۵۱۸ واحد کاهش به ۱۹ هزار و ۳۹۰ واحد دست پیدا کرده که در چند هفته اخیر بی‌سابقه بوده است.

جزییات معاملات بورس و فرابورس- ارزش صفوف خرید و فروش و نمای بازار

لینک کوتاه خبر: https://farasoonews.ir/uoqrgE