امروز چهارشنبه، ۲ فروردین ۱۴۰۲

سرمایه‌گذاری ۵۳۹ میلیارد ریالی در صنعت گردشگری فارس

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان فارس گفت: سرمایه‌گذاری ۵۳۹ میلیارد ریالی در صنعت گردشگری این استان طی سال ۹۹ انجام شده است.

به گزارش فراسو،  مصیب امیری در این باره اعلام کرد: استان فارس با دارا بودن ظرفیت‌های بی‌شمار گردشگری مذهبی، فرهنگی، تاریخی، طبیعی و درمانی از جذابیت خاصی برای سرمایه‌گذاران برخوردار است.

وی با بیان اینکه میزان سرمایه‌گذاری و جذب سرمایه‌گذار در بخش گردشگری استان فارس رو به رشد است، گفت: در ۳ ماه نخست سال جاری ۲۰ موافقت اصولی برای پروژه‌های گردشگری صادرشده است و پیش‌بینی می‌شود صدور بیش از ۸۰ مجوز سرمایه‌گذاری طی سال ۹۹ صادر شود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری وصنایع دستی استان فارس عنوان کرد: تعداد ۲۰ مجوز ایجاد در سال جهش تولید پیش‌بینی می شود که ۳۰۰ فرصت شغلی نیز به وجود می‌آورد.

او ادامه داد: این پروژه‌ها شامل سفره‌خانه سنتی، هتل‌آپارتمان، مجتمع خدمات رفاهی تفریحی، مجتمع اقامتی پذیرایی و تفریحی است.

این مقام مسئول اضافه کرد: در ۳ ماه نخست امسال، پنج مجوز شامل دو مجتمع گردشگری، یک سفره‌خانه سنتی، یک هتل‌ آپارتمان و یک اقامتگاه سنتی با حجم سرمایه‌گذاری بیش از ۱۰۰ میلیارد ریال و اشتغال‌زایی ۵۶ نفر صادرشده است.

امیری گفت: تعداد پروژه‌های گردشگری در حال ساخت استان تاکنون ۱۶۰ طرح و با سرمایه‌گذاری ۲۸ هزار میلیارد ریالی است./ایرنا

لینک کوتاه خبر: https://farasoonews.ir/9rLoBU