امروز چهارشنبه، ۲ فروردین ۱۴۰۲
زنگنه

زنگنه: آمریکا اموال ونزوئلا را توقیف کرده است

وزیر نفت در واکنش به ادعای آمریکا مبنی بر توقیف کشتی‌های نفتکش ایرانی، گفت: نه کشتی و نه محموله‌ها متعلق به ایران نیست، بلکه این محموله‌ها شامل بنزین فروخته شده ایران به ونزوئلا بوده است.

به گزارش فراسو، بیژن زنگنه پس از حضور در جلسه کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در جمع خبرنگاران، گفت: در این جلسه درباره اوراق مالی اسلامی که بر اساس تبصره ۵ قانون بودجه قرار است برای طرح‌های نفت منتشر شود، توضیحاتی ارائه شد و در این مورد دیوان محاسبات و سازمان بورس و انرژی توضیحاتی را ارائه کردند.

وی بیان کرد: یکی از موارد بررسی توسط کمیته فقهی بورس و شورای عالی بورس، بحث معاملات سلف موازی استاندارد بود که جزء اوراق مالی اسلامی تعریف می‌شود و البته انواع و اقسامی دارد.

زنگنه در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه اوراق سلف چه زمانی عرضه می‌شود، تصریح کرد: فکر می‌کنم امروز این موضوع تعیین تکلیف شود، دوستان به دنبال حل مشکل هستند تا ابهامی وجود نداشته باشد و برداشت بنده این است که همه اعضای کمیسیون دنبال این بودند که به حوزه نفت کمک کنند تا بدون ایجاد مشکلی این اوراق هرچه زودتر منتشر شود.

وزیر نفت افزود: کمیسیون برنامه و بودجه مجلس نظرات خود را پس از بررسی و مشورت اعلام می‌کند، اما نظر آنها را مثبت دیدم.

آمریکا اموال ونزوئلا را توقیف کرده است

وی در واکنش به ادعای آمریکا مبنی بر توقیف کشتی‌های نفتکش ایرانی، گفت: نه کشتی و نه محموله‌ها متعلق به ایران نیست، بلکه این محموله‌ها شامل بنزین فروخته شده ایران به ونزوئلا بوده است. آمریکا به دنبال تهیه یک پیروزی برای خود است.

زنگنه تاکید کرد: این محموله‌ها شامل بنزین ایران بوده که به صورت فوب به ونزوئلا فروخته شده بود و آمریکا نه اموال جمهوری اسلامی ایران، بلکه اموال ونزوئلا را توقیف کرده است.

لینک کوتاه خبر: https://farasoonews.ir/CiZPqT