امروز یکشنبه، ۶ فروردین ۱۴۰۲

رشد ۵۸ درصدی حجم معاملات صنعتی و معدنی بورس کالا در هفته گذشته

در هفته منتهی به ۱۶ مرداد ماه، ۵۷۲ هزار و ۷۶۳ تن انواع کالا به ارزش بیش از ۵۰هزار میلیارد ریال در بازار فیزیکی بورس کالای ایران مورد دادوستد قرار گرفت که از نکات قابل توجه معاملات در هفته مذکور می توان به رشد ۵۸ درصدی حجم معاملات نسبت به هفته ماقبل در تالار محصولات صنعتی و معدنی اشاره کرد.

به گزارش فراسو، طی هفته اخیر و در تالار محصولات صنعتی و معدنی ۲۶۴ هزار و ۱۲۵ تن انواع کالا به ارزش ۲۹ هزار و ۳۱۵ میلیارد ریال معامله شد.

در این تالار ۲۵۲ هزار و ۳۲۳ تن فولاد، ۷ هزار و ۲۰ تن مس، ۳ هزار و ۶۵۰ تن آلومینیوم، ۱۲۰ تن کنسانتره مولیبدن، ۱۲ تن کنسانتره فلزات گرانبها، یک هزار تن شمش روی و ۸ کیلوگرم شمش طلا از سوی مشتریان خریداری شد.

همچنین در هفته معاملاتی مذکور در دو بخش داخلی و صادراتی تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی ۳۰۸ هزار و ۱۷۰ تن انواع کالا به ارزش ۲۱ هزار و ۴۲۶ میلیارد ریال به فروش رسید.

در این تالار ۵۱ هزار و ۲۷۸ تن قیر، ۸۸ هزار و ۵۰۰ تن وکیوم باتوم، ۶۷ هزار و ۷۳ تن مواد پلیمری، ۵۴ هزار تن لوب کات، ۳۵ هزار و ۷۲۷ تن مواد شیمیایی، یک هزار و ۸۰۲ تن روغن پایه، ۵۰ تن آرگون، ۸۹۰ تن عایق رطوبتی و ۸ هزار و ۹۵۰ تن گوگرد معامله شد.

همچنین ۴۰۱ تن کالا هم در بازار فرعی بورس کالای ایران دادوستد شد.

لینک کوتاه خبر: https://farasoonews.ir/3RJW2n