امروز دوشنبه، ۲۹ اسفند ۱۴۰۱

رشد سهام شناورآزاد شرکت ها، عاملی برای تعادل تقاضا

مدیرعامل کارگزاری مبین سرمایه با بیان اینکه تقاضای فعلی در بازار سرمایه نیاز به متعادل شدن دارد، اظهار داشت: مصوبه افزایش میزان سهام شناور آزاد شرکت های دولتی، یک گزینه برای این کار محسوب می شود.

به گزارش فراسو، محمدعلی شریفی نیا در گفتگو با سنا، به مصوبه اخیر هیات وزیران اشاره کرد و گفت: تعیین حداقل ۲۵ درصد سهام شناور آزاد شرکت ها اقدامی در راستای تعمیق و یکپارچگی بازار است.

وی ادامه داد: این روزها که میزان توجه مردم و فعالان اقتصادی به بازار سرمایه دو چندان شده چنین مصوبه ها و اقداماتی حیاتی است و تمکین شرکت ها به آن نیز الزامی است.

مدیرعامل کارگزاری مبین سرمایه بیان کرد: از آنجایی که حجم بالایی از سهامداران نوپا وارد بورس شده اند، چنین اقدامی کمک حالی برای خرید و فروش دقیق تر و پاسخ به عطش تقاضای کنونی در بازار هم خواهد بود .

وی اظهار کرد: برآوردها حاکی است که عرضه سهام شناور شرکت ها مبلغ قابل توجهی نقدینگی در اختیار بازار سهام قرار می دهد که حجم بالای تقاضای سهام را تا حدود زیادی متعادل کند.

شریفی نیا نوسانات چند روز اخیر بازار سرمایه را طبیعی عنوان کرد و گفت: صعود بازار سرمایه باعث شده تا سهام برخی شرکت ها با رشد قیمت همراه شود بنابراین اصلاح مقطعی نه تنها لازم بلکه یک امر طبیعی در روند بازار سرمایه است و سهامداران جدید نباید نگران باشند.

این کارشناس بازار سرمایه ادامه داد: اصلاح بازار به معنی خروج نقدینگی از بورس نیست، بلکه صنایعی که از صعود بازار جامانده اند یا عکس العمل متناسب در راستای اتفاقات بازار نداشتند فرصتی برای بهتر دیده شدن به دست می آورند.

لینک کوتاه خبر: https://farasoonews.ir/wKClm5