امروز دوشنبه، ۲۹ اسفند ۱۴۰۱
آزمایشگاه تخصصی مودم VDSL در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات راه اندازی شدùB~Añÿü]

راه اندازی آزمایشگاه تخصصی مودم VDSL در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات

آزمایشگاه تخصصی مودم VDSL با استفاده از امکانات سخت افزاری و نرم افزاری موجود در پژوهشکده فناوری ارتباطات راه اندازی شد.

به گزارش فراسو به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ، راه اندازی آزمایشگاه تخصصی مودم VDSL از ابتدای سال ۱۳۹۸ آغاز و پس از مطالعه استانداردها و مستندات فنی موجود در این زمینه، امسال -در سال جهش تولید – با همت و تلاش کارشناسان اداره آزمایشگاه فناوری ارتباطات به بهره برداری رسید.

بنا بر این گزارش، به منظور راه انداری این آزمایشگاه،  قابلیت های تجهیزات موجود در آزمایشگاه ADSL که در سال های پیش در پژوهشگاه ایجاد شده بود، بررسی و با طراحی بستر مناسب برای آزمون، امکان ارتقای شرح خدمات آزمایشگاه موجود برای ایجاد آزمایشگاه آزمون VDSLمیسر شد.

با افزایش سرعت شبکه­ های اینترنتی، کاربران تمایل دارند تا از خدمات و سرویس­ های جدید ارایه شده در این شبکه­ ها با سرعت بالا استفاده کنند، لذا کیفیت و کار­آمدی تجهیزات مورد استفاده در این­گونه شبکه­ ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

با توجه به استفاده روزافزون از مودم VDSL در دنیا و رویکرد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و شرکت مخابرات ایران در ارتقای تجهیزات و خدمات اینترنت ثابت به VDSL و توجه تولید کنندگان داخلی به تولید این محصول و همچنین واردات روز افزون آن، نیاز به آزمایشگاهی برای سنجش عملکرد، کارایی و تطابق این محصول با استانداردهای روز دنیا وجود داشت، بر همین اساس این آزمایشگاه جهت آزمون تجهیزات وارداتی و تولید داخل و ارائه مشاوره و همکاری فنی و پژوهشی با شرکت‌های تولیدی داخلی آمادگی راه اندازی شده و اینک آماده ارائه خدمات به مشتریان است.

بر اساس همین گزارش، در سال های گذشته بیش از ۹۰ مدل انواع ADSL در این آزمایشگاه تحت آزمون قرار گرفته است.

لینک کوتاه خبر: https://farasoonews.ir/pcfeBX