امروز یکشنبه، ۶ فروردین ۱۴۰۲
فیس بوک

حذف ۲۲.۵ میلیون پست ممنوع در فیس‌بوک

به گزارش فراسو، فیس‌بوک اعلام کرد حدود ۹۵ درصد از این پست‌های نفت پراکنی را با استفاده از سیستم‌های نرم افزاری اتوماتیک و بدون این که کاربران آنها را گزارش دهند، حذف کرده است. این آمار نشان داد که چگونه فیس‌بوک ۱.۵ میلیارد اکانت جعلی و میلیون‌ها پست نقض کننده سیاست عدم نفرت پراکنی و تروریسم را طی مدت مذکور حذف کرده است.

گروه‌های مدافع حقوق شهروندان مدعی هستند فیس‌بوک در اعمال سیاست‌های خود کوتاهی کرده و ماه گذشته یک بایکوت تبلیغاتی را ترتیب دادند که طی آن صدها شرکت هزینه برای تبلیغات در این شبکه اجتماعی را متوقف کردند.

فیس‌بوک اعلام کرده که سیستم‌هایش در شناسایی محتوای نفت پراکنی بهتر عمل می‌کنند و گزارش‌های سه ماهه را در مورد نحوه حذف این محتوا در سرویس خود منتشر کرده است.

براساس گزارش بلومبرگ، گزارش روز دوشنبه ان بی سی نیوز نشان داد که «گروه‌ها و صفحات» خصوصی فیس‌بوک که به گروه دست راستی افراطی QAnon اختصاص یافته، میلیون‌ها هوادار در این شبکه اجتماعی دارد. گزارش اخیر فیس‌بوک به این گروه اشاره‌ای نکرده است.

فیس‌بوک همچنین اعلام کرد هفت میلیون پست را برای اشتراک گذاری اطلاعات نادرست درباره ویروس کرونای جدید در سه ماهه دوم حذف کرده است.

لینک کوتاه خبر: https://farasoonews.ir/CpP3iX