امروز چهارشنبه، ۲ فروردین ۱۴۰۲

تشریح جزئیات پذیرش دومین و سومین صندوق معامله پذیر دولتی

دومین صندوق معامله پذیر دولتی که صندوق پالایشی هاست شهریورماه و سومین صندوق در سه ماهه سوم سال پذیره نویسی و عرضه خواهد شد.

به گزارش فراسو، حسن علایی، معاون امور واگذاری سهام و بنگاه های سازمان خصوصی سازی در گفت و گویی با سنا، در خصوص صندوق های معامله پذیر(ای تی اف) دولتی اظهار داشت: مطابق قانون بودجه سال جاری ۹۹ و تبصره دو قانون و مصوبه هیات وزیران، پذیرش سه صندوق سرمایه گذاری معامله پذیر (ای تی اف) در سال جاری به وزارت اقتصاد و سازمان خصوصی سازی ابلاغ شده است.

وی در این خصوص بیان داشت: صندوق قابل معامله اول به نام دارایکم، که شامل ترکیبی از سهام بانک ها و بیمه ها بود در خرداد ماه پذیره نویسی و عرضه شده است .

علائی در خصوص دومین صندوق ای تی اف دولتی اظهار داشت: اقدامات پذیره نویسی دومین صندوق ای تی اف دوم که مربوط به شرکت های پالایشی است در حال انجام است و به این ترتیب ۱۵ درصد از سهام چهار پالایشگاه، تبریز، بندرعباس، اصفهان و تهران در این صندوق عرضه خواهند شد .

 معاون امور واگذاری سهام و بنگاه ها در ادامه گفت:  برنامه این است که اقدامات اجرایی دومین صندوق ای تی اف، در تابستان صورت بگیرد.

وی در خصوص سومین ای تی اف دولتی خاطرنشان ساخت:  داراسوم که به ای تی اف خودرویی و فلزی معروف است از ترکیب سهام چهار شرکت، ملی مس ایران، فولاد مبارکه، ایران خودرو و سایپا ایجاد خواهد شد که برنامه ریزی های لازم برای پذیرش این صندوق در سه ماهه سوم سال در حال انجام است.

لینک کوتاه خبر: https://farasoonews.ir/k0w6r6