امروز دوشنبه، ۲۹ اسفند ۱۴۰۱

به دنبال فیلترینگ در آمریکا؛ کارمندان تیک تاک از ترامپ شکایت می‌کنند

دستور ترامپ برای ممنوع کردن فعالیت تیک تاک در آمریکا امنیت شغلی ۱۵۰۰ کارمند آمریکایی آن را به خطر انداخته و منجر به تصمیم آنها برای شکایت از رئیس‌جمهور آمریکا شده است.

به گزارش فراسو به نقل از آسین ایج، بر اساس فرمان اجرایی رئیس‌جمهور آمریکا هر گونه تعامل مالی با تیک تاک در ایالات متحده ممنوع است و این مساله باعث خواهد شد تا کارمندان تیک تاک در آمریکا شغل خود را از دست بدهند.

به همین علت، مدیران و کارمندان تیک تاک در اندیشه به دادگاه کشیدن رئیس‌جمهور آمریکا هستند و می‌خواهند از این طریق جلوی عملیاتی شدن فرمان اجرایی ترامپ را بگیرند و مشاغل خود را در ایالات متحده حفظ کنند.

پیش از این مدیران ارشد تیک تاک شکایت دیگری را بر علیه دونالد ترامپ تقدیم دستگاه قضائی آمریکا کرده بودند و این تصمیم را غیرقانونی قلمداد کرده بود.

ترامپ اصرار دارد که تیک تاک تهدیدی برای امنیت ملی آمریکا محسوب شده و باید به یک شرکت آمریکایی فروخته شود. این درحالی است که سازمان جاسوسی سیا هرگونه انتقال اطلاعات خصوصی کاربران تیک تاک به دولت چین را رد کرده است.

به نظر می‌رسد اگر کاخ سفید بر تصمیم خود در مورد غیرقانونی بودن پرداخت حقوق به کارکنان تیک تاک اصرار کند، چاره‌ای جز فروش این شرکت توسط بایت دنس مالک آن به شرکت‌هایی همچون مایکروسافت یا توئیتر باقی نماند.

لینک کوتاه خبر: https://farasoonews.ir/cBetqq