امروز چهارشنبه، ۲ فروردین ۱۴۰۲

بهره گیری از ظرفیت بازار سرمایه در توسعه صنعت پتروشیمی

حسین علیمراد معتقد است باید با نگاهی ملی و با استفاده از تمامی ظرفیت های موجود در کشور مسیر توسعه صنعت پتروشیمی را هموار کرد و در این مسیر می بایست از پتانسیل های بازار سرمایه نیز استفاده کرد.

به گزارش فراسو به نقل از نیپنا، مدیرسرمایه گذاری شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: استفاده از روش های نوین تامین سرمایه (با تمرکز بر استفاده بهینه از بازار سرمایه) می تواند تامین مالی طرح های جهش سوم و پیشران صنعت پتروشیمی را شتاب بخشد.

حسین علیمراد مدیرسرمایه گذاری شرکت ملی صنایع پتروشیمی با تاکید بر وجود ظرفیت های مختلف برای سرمایه گذاری در طرح های آتی صنعت پتروشیمی گفت: بایداز ظرفیت های موجود درنظام بانکی و نیز بازار سرمایه به بهترین شکل استفاده کرد.

وی افزود: سازوکار تشکیل صندوق های سرمایه گذاری پروژه و خصوصی در کنار انواع اوراق و صندوق های ETF جهت تامین مالی طرح های صنعت پتروشیمی با همکاری بانک های داخلی و شرکت های تامین سرمایه از طریق بازار سرمایه در حال نهایی شدن است و با تداوم رایزنی ها به دنبال بهترین شکل جهت کارکرد مطلوب این صندوق هاهستیم و در این مسیر مشارکت و تعامل هلدینگ های پتروشیمی نیز اثر بخش خواهد بود.

علیمراد ادامه داد: باید با نگاهی ملی و با استفاده از تمامی ظرفیت های موجود در کشور مسیر توسعه صنعت پتروشیمی را هموار کنیم و در این میان نظام بانکی و بازار سرمایه می توانند با توجه به قابلیت های خود بیش از گذشته نقش آفرین باشند.

لینک کوتاه خبر: https://farasoonews.ir/bKhhIQ