امروز دوشنبه، ۲۹ اسفند ۱۴۰۱

برگزاری «الکامپ» به پایان سال موکول شد

سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور اعلام کرد، برگزاری بیست و ششمین نمایشگاه الکامپ امسال به ماه‌های پایانی سال موکول شد.

به گزارش فراسو، شیوع ویروس کرونا برگزاری نمایشگاه‌ها در کشور را با تاخیر رو به رو کرد. در حالی که برگزاری بیست و ششمین نمایشگاه بین‌المللی الکامپ (نمایشگاه بین‌المللی الکترونیک، رایانه و تجارت الکترونیک) قرار بود  ۲۸ تا ۳۱ شهریور امسال در ابعاد کوچک‌تر برگزار شود، اما سازمان نظام صنفی رایانه‌ای اعلام کرد این تاریخ نیز به تعویق افتاده و نمایشگاه پایان امسال برگزار خواهد شد.

امروز -شنبه- ستاد اجرایی الکامپ ۲۶ با بیان این که استقبال شرکت‌ها، استارت‌آپ‌ها و سازمان‌های دولتی برای حضور در نمایشگاه بی‌سابقه بوده، اما با توجه به شیوع مجدد ویروس کرونا و نگرانی‌هایی که در مورد به خطر افتادن سلامت شرکت‌کنندگان و بازدید کنندگان وجود دارد تاریخ برگزاری نمایشگاه الکامپ به ماه‌های پایانی سال جاری موکول می‌شود.

تصمیم به تعویق نمایشگاه در راستای رعایت کلیه پروتکل‌های بهداشتی و توصیه‌های ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا و طی فرآیندی مشترک با شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی گرفته شده است.

پیش از این نیز رئیس نظام صنفی رایانه‌ای کل کشور (نصر) به ایرنا گفت: تصمیم برای برگزاری نمایشگاه الکامپ برعهده شرکت نمایشگاه‌ها و ستاد ملی مقابله با کرونا است و ما تابع تصمیم‌گیری آن‌ها هستیم. اگر ستاد ملی مقابله با کرونا تصمیم بگیرد که نمایشگاه برگزار شود، باید ضمن رعایت پروتکل‌های بهداشتی، در چیدمان غرفه‌ها و فضایی که بین‌ آن‌ها وجود دارد نیز تصمیمات مناسبی گرفته شود.

وی تشریح کرد: با طراحی غرفه‌های بزرگ‌تر و ایجاد فاصله‌ بیشتر، الکامپ امسال را باید در نسخه محدود برگزاری کنیم تا پیوستگی برگزاری این نمایشگاه در ۲۵ سال گذشته از بین نرود.

لینک کوتاه خبر: https://farasoonews.ir/R3sKbd