امروز یکشنبه، ۶ فروردین ۱۴۰۲

بدترین عملکرد تولیدکنندگان نفت شیل آمریکا از سال ۲۰۱۶/احتمال ورشکستگی های جدید

تولیدکنندگان نفت شیل آمریکا که سوددهی ضعیف آنها در سال های اخیر سبب عدم تمایل سرمایه گذاران به آنها شده، بدترین عملکرد سه ماهه دوم از سال ۲۰۱۶ را تجربه کردند و احتمال ورشکستگی های جدید در این صنعت وجود دارد.

به گزارش فراسو به نقل از رویترز، تولیدکنندگان نفت شیل آمریکا که سوددهی ضعیف آنها در سال های اخیر سبب عدم تمایل سرمایه گذاران به آنها حتی پیش از شیوع کرونا و افت قیمت نفت شده بود، بدترین عملکرد سه ماهه دوم از سال ۲۰۱۶ را تجربه کردند.

به علت کاهش تقاضا برای نفت در جریان محدودیت های اجرایی برای کنترل شیوع کرونا، قیمت حدود ۳۵ درصد از ارزش خود را از دست داد. قیمت نفت خام آمریکا در ماه آوریل به طور متوسط به کمتر از ۱۷ دلار در هر بشکه رسید.

باب واتسون، مدیر ارشد شرکت نفت آبراکاس که در حوزه نفت شیل فعال است، گفت: «در سه ماهه دوم انتظار شرایط غیر معمول را داشتیم.»

شرکت کونوکوفیلیپس، بزرگ ترین تولیدکننده مستقل آمریکا، درآمدهای خود را روز پنج شنبه منتشر کرد و انتظار می رود ارزش هر سهم ان ۴۹ سنت کاهش یافته باشد. این شرکت سال گذشته در هر سهم ۱٫۴۰ دلار سوددهی داشت.

انتظار می رود، بیشتر شرکت های بزرگ تولیدکننده نفت شیل آمریکا، در روز های آتی خسارات سه ماهه دوم خود را منتشر کنند. شرکت هایی نظیر شرکت پوینیر نچرال ریسورسز، ایی او جی ریسورسز، پارسلی انرژی و کانتیننتال ریسورسز.

قیمت پایین نفت سبب شد تا شرکت های تولید نفت شیل به منظور جلوگیری از خسارات بیشتر، در ماه آوریل و می حدود ۲ میلیون از تولید خود را کاهش دهند. با بهبود قیمت ها و رسیدن به حدود ۳۸ دلار در هر بشکه، در ماه ژوئن این حجم کاهش تاحدی جبران شد.

به گفته تحلیلگران، این بهبود تولید موقتی خواهد بود و تولید نفت شیل آمریکا در سال آینده یا پس از آن به روندی کاهشی ادامه می دهد.

شرکت های شیل احتمالا در آغاز سه ماهه کنونی ۳۰۰ میلیارد دلار از دارایی های خود را از دست داده باشند که این امر سبب خواهد شد تا برخی از عهده تعهدات وامی خود برنیایند و ورشکستگی های جدید رقم بخورد.

لینک کوتاه خبر: https://farasoonews.ir/Tqc9e2